kiinteät vai vitjamunat?

13cm

mitäs naiset tykkäätte, kummat kiihottavammat
kiinteet kivespussit, vai sellaset reilusti roikkuvat ns. vitjamunat?

9

4037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mummo vaan

      Tällaisena 72-vuotiaana seksiaktivistimuorina voin vailttaen todeta, että vanhan kansan tyylikkäät vitjamunat ovat lähes hävinneet. Vain Kainuusta ja Itä-Lapista kotoisin olevilta nuorukaisilta niitä enää löytyy, joskus joltain savolaiselta tai pohjoiskarjalaiselta, muualta kotoisin oleveilta vain satunnaisesti.
      Olen kontakti-ilmoituksissani asettanut ehdoksi vitjamunat, mutta valehtelu on vallannut alaa: monikin vitjamuaniseksi itseään kehunut on osoittautunut naperopalliseksi. Nauti siinä muka sitten, kun ei kunnon palliläiskettä persaukkoa vasten tule!
      Ovathan vitjamunat myös esteettinen nautinto katseltavana, saati kuuneltavana. Kerran panin oikein lahjakkaan kaksikymppisen vitjamunapojan läiskimään munillaan tahtia Kalastaja-Eemelin valssiin. Oli oikea taidenautinto!
      Jos olisin presidentti, ajaisin YK:ssa vitjamunageenipankin peustamisen asian pontevasti läpi. Nykyinen hallitushan on täysin munaton lahjustettu lauta-matti- ja jyrki-boy - koalitio ilman pienintäkään tajua vitjamunien merkityksestä Suomen kansalle, saati ihmiskunnalle.

      • sdrwq

        Ihalen suuresti mummon syvällistä asiantuntemusta :-)!!


      • Anonyymi

        Hyvä mummo täyttä asiaa .vitjamuna mies 66


    • Tuhmat mielessä taas

      Kyllä minä pidän naisena (33v) monenkokoisista kulleista ja kiveksistä miehellä....kaikista olen saanut nautintoa..tällainen himokas narttu kun olen...tosin noita ns. vitjamunia olen nähnyt useammin hieman vanhemmilla miehillä (50 ) mutta voihan olla jollain nuoremmallakin miehellä. Ihanaa kun ne pallit läiskii naidessa pillua vasten - etenkin raju nainti takaapäin tekee hyvää. Nam! ihanaa kaikki naimisen äänet, litinät ja läiskinnät ja muutkin ääntelyt voihkimiset, ähinät ja huohottamiset...kylläpäs alkoi tehdä taas mieli mutta ei nyt ehdi panolle kun on työtkin tehtävä.

    • timmi kissa 25 v.

      Itse pidän isoista ja kiinteistä miesten kiveksistä. Sellaisten pikku rutistelusta ja suukottelusta pidän oikein paljon. Olen varmaan verratissa tissimiehiin kun on pallinainen ;) Vitjamunista en oikein pidä, mutta jos itse vehje on komea niin ei se haittaa. Liian pienet kiinteät minikivekset ovat turn off tai ainakin jos näyttää että peeniksen alla on vain nahkaa, silloin saattaisin vedota päänsärkyyn. Juu kunnon pallit on kommeet.

    • ratkaisee

      Se varmaan on tärkeintä että pusseissa on kaikin puolin toimivat kivekset. Muulla ei ole merkitystä.

    • Anonyymi

      Sattuuko kukaan tietämään, mitä vitjamunat sana olisi englanniksi?

      En ole Suomessa kuullut kuin pari kertaa jostain vitjamunaisesta miehestä. Termi on tuskin tuttu nuorille.

      • Anonyymi

        Nuoriso nyt ei tiedä mitään muitakaan suomen sanoja enää nykypäivänä. Paitsi vitun.


      • Anonyymi

        Tiedän! Se on englanniksi coccoo-clock-bollocks.

        Englannissa asuessani törmäsin usein vitjamunaisiin herrasmiehiin , kertoivat että taskubiljardi on Englannissa yleinen harrastus siksi että vitjamunatkin ovat täällä hyvin yleisiä. Kiinteillä pikkupalleilla tuota lajia on hyvin vaikea harrastaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5075
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      144
      2934
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2531
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1814
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe