kiinteät vai vitjamunat?

13cm

mitäs naiset tykkäätte, kummat kiihottavammat
kiinteet kivespussit, vai sellaset reilusti roikkuvat ns. vitjamunat?

9

3882

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mummo vaan

      Tällaisena 72-vuotiaana seksiaktivistimuorina voin vailttaen todeta, että vanhan kansan tyylikkäät vitjamunat ovat lähes hävinneet. Vain Kainuusta ja Itä-Lapista kotoisin olevilta nuorukaisilta niitä enää löytyy, joskus joltain savolaiselta tai pohjoiskarjalaiselta, muualta kotoisin oleveilta vain satunnaisesti.
      Olen kontakti-ilmoituksissani asettanut ehdoksi vitjamunat, mutta valehtelu on vallannut alaa: monikin vitjamuaniseksi itseään kehunut on osoittautunut naperopalliseksi. Nauti siinä muka sitten, kun ei kunnon palliläiskettä persaukkoa vasten tule!
      Ovathan vitjamunat myös esteettinen nautinto katseltavana, saati kuuneltavana. Kerran panin oikein lahjakkaan kaksikymppisen vitjamunapojan läiskimään munillaan tahtia Kalastaja-Eemelin valssiin. Oli oikea taidenautinto!
      Jos olisin presidentti, ajaisin YK:ssa vitjamunageenipankin peustamisen asian pontevasti läpi. Nykyinen hallitushan on täysin munaton lahjustettu lauta-matti- ja jyrki-boy - koalitio ilman pienintäkään tajua vitjamunien merkityksestä Suomen kansalle, saati ihmiskunnalle.

      • sdrwq

        Ihalen suuresti mummon syvällistä asiantuntemusta :-)!!


      • Anonyymi

        Hyvä mummo täyttä asiaa .vitjamuna mies 66


    • Tuhmat mielessä taas

      Kyllä minä pidän naisena (33v) monenkokoisista kulleista ja kiveksistä miehellä....kaikista olen saanut nautintoa..tällainen himokas narttu kun olen...tosin noita ns. vitjamunia olen nähnyt useammin hieman vanhemmilla miehillä (50 ) mutta voihan olla jollain nuoremmallakin miehellä. Ihanaa kun ne pallit läiskii naidessa pillua vasten - etenkin raju nainti takaapäin tekee hyvää. Nam! ihanaa kaikki naimisen äänet, litinät ja läiskinnät ja muutkin ääntelyt voihkimiset, ähinät ja huohottamiset...kylläpäs alkoi tehdä taas mieli mutta ei nyt ehdi panolle kun on työtkin tehtävä.

    • timmi kissa 25 v.

      Itse pidän isoista ja kiinteistä miesten kiveksistä. Sellaisten pikku rutistelusta ja suukottelusta pidän oikein paljon. Olen varmaan verratissa tissimiehiin kun on pallinainen ;) Vitjamunista en oikein pidä, mutta jos itse vehje on komea niin ei se haittaa. Liian pienet kiinteät minikivekset ovat turn off tai ainakin jos näyttää että peeniksen alla on vain nahkaa, silloin saattaisin vedota päänsärkyyn. Juu kunnon pallit on kommeet.

    • ratkaisee

      Se varmaan on tärkeintä että pusseissa on kaikin puolin toimivat kivekset. Muulla ei ole merkitystä.

    • Anonyymi

      Sattuuko kukaan tietämään, mitä vitjamunat sana olisi englanniksi?

      En ole Suomessa kuullut kuin pari kertaa jostain vitjamunaisesta miehestä. Termi on tuskin tuttu nuorille.

      • Anonyymi

        Nuoriso nyt ei tiedä mitään muitakaan suomen sanoja enää nykypäivänä. Paitsi vitun.


      • Anonyymi

        Tiedän! Se on englanniksi coccoo-clock-bollocks.

        Englannissa asuessani törmäsin usein vitjamunaisiin herrasmiehiin , kertoivat että taskubiljardi on Englannissa yleinen harrastus siksi että vitjamunatkin ovat täällä hyvin yleisiä. Kiinteillä pikkupalleilla tuota lajia on hyvin vaikea harrastaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      129
      5763
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      44
      5582
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4447
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3998
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      92
      3334
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3291
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1612
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe