Vittu mä vaihdan seuraa, meidän hirvipäällikkö on aivan lapsellinen vanha käyrä,,,vittu käski mut kotio vaihtamaan panoksia kun mul oli ja on aina ollut norman teräväkärkisiä paukkuja niillä mä olen ampunu aina. Käski hakeen jotain vitun puolivaippasia, niillä mitään tee tosi ampujat ampuu teräväkärkisil.
Naurettava äijä ku edes rupes tarkistaan jotain vitun panoksii. vitu mä eroon koko seurast meen toiseen seuraan saatana siel ei ole tollasii kusipäitä.
Teräväkärkiset Rules
8
637
Vastaukset
- Tylsä päinen
Tai voit tehdä vielä vittumaisemmin ja lopeta koko metsästys. Katsotaan miten saavat hirvet kaadettua ilman sinua. Ja vielä niillä lapsellisilla sienimäisiksi muuttuvilla puolivaipoilla.
Sä olet viisas mies.
Muista kertoa lopetuksen syy kaikille.- Jonne.
Sähän oot samanlainen kusipää kuin toi hirvipäällikkö meidän seurassa, älä kuule rupee soittaan suutas, kai mä nyt tiedän et teräväkärkiset luodit läpäsee paremmin kuin mitkään vitun tylpät vittu sä olet...mullon niin paljon kaatoja ettet tiiäkkään, mä puotan 300m teerenkin puusta. ja niillä teräväkärkisil, halkoo ne paremmin ilmaakin tietty kuin tylppä, se katos se ilman vastus,,,urpo. lähtönopeus pysyy samana viellä 150metris. on laskettu mul on 7.62 sako ei mikään 308 kaaripyssy.
- Tylsä päinen
Jonne. kirjoitti:
Sähän oot samanlainen kusipää kuin toi hirvipäällikkö meidän seurassa, älä kuule rupee soittaan suutas, kai mä nyt tiedän et teräväkärkiset luodit läpäsee paremmin kuin mitkään vitun tylpät vittu sä olet...mullon niin paljon kaatoja ettet tiiäkkään, mä puotan 300m teerenkin puusta. ja niillä teräväkärkisil, halkoo ne paremmin ilmaakin tietty kuin tylppä, se katos se ilman vastus,,,urpo. lähtönopeus pysyy samana viellä 150metris. on laskettu mul on 7.62 sako ei mikään 308 kaaripyssy.
Taitaa kaikki muut kuin sinä olla saman laisia. Sinä olet ainoa järkevä.
Paljonko sitten olet kaatanut? Mitä ja missä seurassa muka?
Vai pysyy LÄHTÖnopeus samana. Kyllä se sitten varmaan pysyy, kun niin on laskettu.
Onko 7.62 kaliiberina mielestäsi paljonkin isompi kuin .308?
- no huh !
joka antaa tietoisesti ampua hirviä täysvaippaluodilla, kyseesenhän tulee
jo ajomiestenkin turvallisuusasiat helvetinmoisen läpäisykyvyn vuoksi. - tikka 9,3 ja 18,5 g
Älä ainakaan seuraa vaihtaessasi kerro, että käytät hirvimetsällä kokovaippa luotia. Siitä tulee sulle ja johtajalle sakot, metsästysrikkomuksesta.
Karhu ja hirvi patruunan luoti on aina oltava puolivaippa.- lyijypää
Oletkohan selvillä ku kirjoittelet ja jokavälin hoe että vittu. Et taija tietää paljon mettästyksestä ku et tiijä millä patruunalla hirvi kaatuu parhaiten ei ku kotia vai änkyrät.Tiijäkkö kellä on vastuu porukasta??
- trolli mikä trolli
Jonne on teini.
Jonne kärsii kasvukivuista ja kasvavien karvojen kutinasta.
Jonne ei tiedä metsästyksestä enempää kuin sika joulusta.
Jonne tietää aseista sen minkä on iso-Arskan toimintaleffoista nähnyt ja isojen poikien juttuja kuunnellut.
Jonne kirjoittlee nettiin provoja, koska se on hänen mielestään hauskaa.
Jonne on luuseri...- Tylsä päinen
Märkäkorva tai sitten oli änkyräkännissä. Jos Jonne on nyt selvinnyt, niin hävettääkähän nyt kirjoitukset vai osaako edes hävetä. Päättelen siitä, ettei ole palannut keskusteluun, että häpee mielipiteitään eli oli pahoin humalassa 22.10 aamupäivällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661555Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331202- 841193
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023