EI ottanut omaa tekelestään vaihdossa.KOlme vuotta vanha ja hyväkuntoinen kärry.Olisin vaihtanut avot kippikärryyn. Haen siis joltakin toiselta! Kertookohan tuo em. JOTAKIN JOSTAKIN?
Lakeuden teräsrakenne
7
3893
Vastaukset
voi kertoa siitä, etteivät halua myydä kuin uusia tuotteita joita valmistavat.
- --------------
Miksi heidän pitäisi ottaa vanhoja kärrynromuja vaihdossa. On käsittääkseni yritys joka valmistaa peräkärryjä ja myy niitä eikä ainakaan nettisivuillaan mainosta ottavansa vanhoja vaihdossa. 2008 keväällä ostin heiltä kärryn ja en ole edes ajatellut sitä tarjota takaisin, sitten kun olen sen ajanut loppuun. Jotkut valmistajat käyvät kyllä tuollaista vaihtokauppaa kärryillä, mutta näkeehän sen sitten heidän kärryjensä hinnoistakin millä tuo vaihtokauppa rahoitetaan.
- raippex
Onko muuten ollut hyvä kärry? Hinnat on ainakin kohtuulliset. Onko laatu ok?
- onko kellään?
Varmasti näitä on moni ostanut, kun on aika edullisen oloinen ja kuitenkin lehtijousilla. Onko kellään hyvää/huonoa kerrottavaa?
- ------------
onko kellään? kirjoitti:
Varmasti näitä on moni ostanut, kun on aika edullisen oloinen ja kuitenkin lehtijousilla. Onko kellään hyvää/huonoa kerrottavaa?
On hinta/laatu suhteessa vähintäänkin hyvä ostos. 2008 ostin ja mitään murheita ei ole ollut. Ainoastaan laakerit kiristin ja laitoin kunnon rasvan n.500km ajon jälkeen, mutta näinhän joutuu tekemään joka kärryyn.
- Anonyymi
------------ kirjoitti:
On hinta/laatu suhteessa vähintäänkin hyvä ostos. 2008 ostin ja mitään murheita ei ole ollut. Ainoastaan laakerit kiristin ja laitoin kunnon rasvan n.500km ajon jälkeen, mutta näinhän joutuu tekemään joka kärryyn.
Ei pysty laakereita kiristämään eikä rasvaamaan minun kummassakaan kärryssä .
- Anonyymi
JT-trailer kärryt hajoavat useista kohtaa. Kannattaa ostaa kunnon kärry.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1444802- 1843923
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1163604Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia432911- 1381876
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta401668Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?581318Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261299Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi211261Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌231213