Lakeuden teräsrakenne

NEVER AGAIN

EI ottanut omaa tekelestään vaihdossa.KOlme vuotta vanha ja hyväkuntoinen kärry.Olisin vaihtanut avot kippikärryyn. Haen siis joltakin toiselta! Kertookohan tuo em. JOTAKIN JOSTAKIN?

7

4029

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi kertoa siitä, etteivät halua myydä kuin uusia tuotteita joita valmistavat.

      • --------------

        Miksi heidän pitäisi ottaa vanhoja kärrynromuja vaihdossa. On käsittääkseni yritys joka valmistaa peräkärryjä ja myy niitä eikä ainakaan nettisivuillaan mainosta ottavansa vanhoja vaihdossa. 2008 keväällä ostin heiltä kärryn ja en ole edes ajatellut sitä tarjota takaisin, sitten kun olen sen ajanut loppuun. Jotkut valmistajat käyvät kyllä tuollaista vaihtokauppaa kärryillä, mutta näkeehän sen sitten heidän kärryjensä hinnoistakin millä tuo vaihtokauppa rahoitetaan.


    • raippex

      Onko muuten ollut hyvä kärry? Hinnat on ainakin kohtuulliset. Onko laatu ok?

      • onko kellään?

        Varmasti näitä on moni ostanut, kun on aika edullisen oloinen ja kuitenkin lehtijousilla. Onko kellään hyvää/huonoa kerrottavaa?


      • ------------
        onko kellään? kirjoitti:

        Varmasti näitä on moni ostanut, kun on aika edullisen oloinen ja kuitenkin lehtijousilla. Onko kellään hyvää/huonoa kerrottavaa?

        On hinta/laatu suhteessa vähintäänkin hyvä ostos. 2008 ostin ja mitään murheita ei ole ollut. Ainoastaan laakerit kiristin ja laitoin kunnon rasvan n.500km ajon jälkeen, mutta näinhän joutuu tekemään joka kärryyn.


      • Anonyymi
        ------------ kirjoitti:

        On hinta/laatu suhteessa vähintäänkin hyvä ostos. 2008 ostin ja mitään murheita ei ole ollut. Ainoastaan laakerit kiristin ja laitoin kunnon rasvan n.500km ajon jälkeen, mutta näinhän joutuu tekemään joka kärryyn.

        Ei pysty laakereita kiristämään eikä rasvaamaan minun kummassakaan kärryssä .


    • Anonyymi

      JT-trailer kärryt hajoavat useista kohtaa. Kannattaa ostaa kunnon kärry.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2352
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2323
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      37
      1373
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1319
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      1008
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe