Mikä juju oli Matin lautaselvityksen

TM:n "asiantuntijat" eivät ilmeisesti löytäneet yhtään sellaista lautaa, jota olisi ikinäkään voitu luulla korruptiolaudaksi?
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kukaan ei ole nostanut haloota Matin pakoiluyrityksestä. Oikeana poliitikkona Matti osaa vetää oikeasta narusta. Hän muka antaa ulkopuolisten todistaa, ettei hänellä ole tavallisuudesta poikkeavia lautoja talossaan. Entä sitten? Tavalliset laudelaudatkin ovat erikoishöylällä viimeisteltyjä, koska ne jäävät kaikilta osin näkyviin ja että ne tuntuisivat miellyttäviltä ihoa vasten. Näin ollen aivan tavanomaisten lauteitten puutavara on tarpeeksi arvokas pino korruptioksi. Nyt sitä ei edes yritetty tuoda esiin, vaan todistettiin, että "tavanomainen" sisustus Matilla oli!?

Hyvä, Matti, kyllä sinä kusetuksen osaat! Mikä muuten olisi helpommin ja vaarattomammin annettava lahjus kuin "tavalliset lauteet"? Sellaisesta ei voi jäädä kiinni.

p.s. kansa tietää mitä taaplaaminen on!

Äänestä
  • Arja lähti, Anneli lähti, Ilkka lähti, mutta Masa pysyy, kun paskatatti. Tai teflonmatti. Matti on kuin jänis, joka tunkee pään pensaaseen ja uskoo ettei häntä huomata. Matti, hippa, sä näyt ja me todella ollaan huomattu Sinut. Se mitä näemme, ei imartele Sinua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekemisessä? kirjoitti:

TM:n "asiantuntijat" eivät ilmeisesti löytäneet yhtään sellaista lautaa, jota olisi ikinäkään voitu luulla korruptiolaudaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu