Voisiko joku ystävällisesti neuvoa miten voi parhaiten siirtyä Charleroin kentältä kansainväliselle kentälle Brysselissä? Matkaa on 54 km. Kauanko kestää ja mikä on järkevin, edullisin ja helpoin tapa?
Vastaukset 3
- eu01
1. Bussilla Charleroi Sud - rautateasemalle (usein, katso aikataulut: http://www.infotec.be/index.aspx?PageId=633023153759916642&Language=english
2. Junalla Bryysellin, sitten toisella Zaventemin (Bruxelles Nat. Aeroport) kentälle (vaihto useimmiten Bruxelles Nord asemalla), esim.
Charleroi-Sud [B] 14:07 IC 2014 Direction: Anvers-Central [B]
Bruxelles-Nord [B] 15:02
Bruxelles-Nord [B] 15:09 IR 3713 Direction: Bruxelles-Nat-Aeroport [B]
Bruxelles-Nat-Aeroport [B] 15:24
Muut junavaihtoedot: katso http://www.b-rail.be/nat-r/E/
Yhteislippu bussi juna juna maksaa 11€
Ja lipun voit ostaa:
...you can purchase a ticket "billet bulk" outside the terminal, door 2, near bus stop incl. the bus ride to Charleroi Sud station and the rail journey to any station in Belgium.The ticket bulk is on sale only at the airport.- foxylady1970
Kiitos todella paljon! Luuletko että tästä selviää pelkällä suomen kielen taidolla? Veljeni matkustaa yksin ja hän puhuu ainoastaan suomea. Puhutaanko Brysselissä englantia? Paljonkohan em. matka maksaisi taksilla? Ja kauanko kestää?
- eu01
foxylady1970 kirjoitti:
Kiitos todella paljon! Luuletko että tästä selviää pelkällä suomen kielen taidolla? Veljeni matkustaa yksin ja hän puhuu ainoastaan suomea. Puhutaanko Brysselissä englantia? Paljonkohan em. matka maksaisi taksilla? Ja kauanko kestää?
Englantia puhutaan siellä jkv. paremmin kuin Ranskassa. Taksihinnoista en osaa sanoa, julkinen liikenne on varsin tehokas enkä takseja joutunut käyttämään. No, on myös tila-auto palvelu, hintavampi tottakai: http://www.minibus-services.be/ - voit kysyä englanniksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931719
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4701279- 871154
- 721088
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861063Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.40971- 93917
- 65695
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta174680Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60672