Oletko tyytyväinen?Cnet.comin ja lolo-tecknologies-yhtiöiden tulokset osoittivat että 3 kuukauden jälkeen ensiasennuksesta oli boottiaika pidentynyt siis minuutilla. Entä ½ vuoden, vuoden ja 2 vuoden kuluttua.
OLETKO KENTIES VIELÄ TYYTYVÄINEN WINDOWS 7:ään jos boottiaika on, sanotaanpa vaikkapa 4 min 34 sekunttia?
OLETKO KENTIES VIELÄ TYYTYVÄINEN WINDOWS 7:ään jos boottiaika on, sanotaanpa vaikkapa 4 min 34 sekunttia?
Vastaukset 11
Vanhimmat
sen paskatahraisen taustakuvan vaihdettua leluxiisi?
on mukavaa kun ei tarvi huolehtia viruksista eikä muistakaan pöpöistä.
Ei kannata. Lisäksi suurin osa joutuu ostamaan uuden raudan. Se tekee yhteensä n. 1000 € ( -200 € vähän koneesta riippuen)
eikä tarvitse, asensin seiskan ultimaten vanhaan pönttööni jossa 1400 MHz Athlon ja 750 megaa muistia, vanha atin 9200se kukkuu kivasti mutta ajureita ei sille ole, lol, se on pakko vaihtaa uudempaan jos tartten opengl:ää johonkin. Keskimmäisessä pöntössä on ollut jo lähes vuoden seiskan eri versioita betasta lähtien eikä mitään ongelmaa ole vaikka sekin on kasattu jo vuonna 2004. Odottelen tässä ens vuoteen niin ostan uuden koneen jossa seiska service pack ykkösellä. Siinä vaiheessa tämän päivän tonnin osat saa jo alle 500 euron reilusti. Ei käyp kalliiks sano
...vuoden kuluttua Win 7-koneet buutataan 4-5 minuutin sisällä. Joten aletaan lähestyä ns. normaalia Windows-elämää.
Täytyy myöntää että Ubuntun käynnistys on pidentynyt - 3 sekunnilla 1½ vuoden takaisesta. Joten samassa veneessä ollaan.
Miksi Windows 7 menestyminen pistää noin potuttamaan? Tiedän vastasin trollille joten hävisin pelin.
...siltä ainakin näyttää ensimmäisen viikon saldo. Ja pitkin vuotta on saatu jo viitteitä siitä, että se on itseasiassa hitaampi kuin Xp Pro ja sen tietoturva on heikompi kuin Vistassa. Se ikäänkuin putoaa kahden aiemman version välimaastoon.
Älä kovin itke vaikka oletkin sekaantunut markkinoiden heikoimpaan käyttäjärjestelmään - haittaohjelmaimuri Windowsiin.
"Folio-hattujen" sivustolle, sillä siellä saat "kisailla" sen M-Kar kanssa, "käsi kädessä" ja etsiä ajureita Hobby OS,ään.
Ensikuussa saatte ikioman "seiskan" rassailtavaksi .................
http://linuxcrunch.com/content/opensuse-112-perfect-kde-distribution
Onnellista vuoden loppua ...........
toi buuttaaminen tarkoittaa ja miten sen piteneminen käytännössä vaikuttaa koneen käyttöön?
Millä ihmeen nuhapumpulla sitä on buutattu, itellä menee reippaasti alle minuutin POSTista työpöydälle... varmaan alle 30s... pitäisi boottaa ja ottaa aika, eipä ole muuten tarvinnut paljoa käynnistellä uudelleen winukkaa 7:n asennuksen jälkeen. Kohta toista kuukautta käytössä ja hyvin porskuttaa. Ainoa kerta million oli pakko antaa buuttia oli joku winukan päivitys mikä vaati asennuksen käynnistyksen yhteydessä (muista enään mikä päivitys oli kyseessä). Olin jo melkein heittänyt toivoni windowsiin ja siirtymässä *gulp* OSX:ään mutta onneksi 7 palautti uskoni mikkisoftaan taas hetkeksi ainakin.
Ja kyllä tää mulla ainakin pelikoneessa on huomattavasti nopeempi kuin XP, vistasta (mikä oli se OIKEA fiasko) puhumattakaan... eikä tosiaan tarvii käynnistellä uudelleen joka v*tun ajurin/softan asennuksen jälkeen...
Lisäksi vielä että eihän sitä softasta oo pakko maksaa yhtään mitään ellei nyt välttämättä halua ;)
Rölleille pisteet päiväni piristämisestä ;)
Olisin tyytyväinen. Aikaa riittää.