että 360 kiertue on heidän viimeinen kiertueensa. Oli kuulemma möläyttänyt sen jenkeissä jossain radiohaastattelussa, jonka tuttuni oli kuullut. Toimittaja oli kysellyt asiasta lisää, niin Bono oli sanonut jotain, että "asiasta lisää ensi vuonna, kun soitamme kiertueen viimeistä keikkaa". Että tällaista tällä kertaa.
Bono oli möläyttänyt
12
740
Vastaukset
- forever U2
aikast ankeeta, jos nyt lopettaisivat. Pidetään peukkua ettei ihan vielä!!
- daösldkapdoOAIHUSiou
No kun kuuntelee vaikka nyt tätä viimeistä Rose Bowl Youtube pläjäystä, niin kieltämättä hieman väkinäiseltä pakkopullalta se kuulostaapi bonon osalta. Joten en suuremmin yllättyisi, vaikka laittaisivatkin pillit pussiin, sen verran kyllästyneen tuntuiselta herran toiminta vaikuttaa. Ja alkaahan tuota ikääkin bonolla olemaan ja se näkyy ja kuuluu läpi.
- Zooropaman
daösldkapdoOAIHUSiou kirjoitti:
No kun kuuntelee vaikka nyt tätä viimeistä Rose Bowl Youtube pläjäystä, niin kieltämättä hieman väkinäiseltä pakkopullalta se kuulostaapi bonon osalta. Joten en suuremmin yllättyisi, vaikka laittaisivatkin pillit pussiin, sen verran kyllästyneen tuntuiselta herran toiminta vaikuttaa. Ja alkaahan tuota ikääkin bonolla olemaan ja se näkyy ja kuuluu läpi.
Bono nyt möläyttelee mitä vaan. Mutta eihän sitä koskaan tiedä... Ei U2:nen ikuisesti tule musiikkia tekemään tai esiintymään.
Mun mielestä tossa Rose Bowl-keikalla oli Bonolla havaittavissa kiertueväsymystä ja liikaa yrittämistä.
Äänestä ainakin huomas että on jo muutama keikka tullu vedettyä. Keikka oli kuitenkin hyvä.
Mullenin rummut vaan kuulu välis hämärästi...
Suomen keikkaa odotellessa. - u2 war man
Zooropaman kirjoitti:
Bono nyt möläyttelee mitä vaan. Mutta eihän sitä koskaan tiedä... Ei U2:nen ikuisesti tule musiikkia tekemään tai esiintymään.
Mun mielestä tossa Rose Bowl-keikalla oli Bonolla havaittavissa kiertueväsymystä ja liikaa yrittämistä.
Äänestä ainakin huomas että on jo muutama keikka tullu vedettyä. Keikka oli kuitenkin hyvä.
Mullenin rummut vaan kuulu välis hämärästi...
Suomen keikkaa odotellessa.Larry mullen Jr puhui jo samasta aiheesta ennen kiertueen alkua , eipä ihme että bruce, madonna ja u2 tulee suomeen kun ovat jo toinen jalka haudassa.
En yhtään ihmettele että u2n viiminen maailmankiertue olisi tässä. Huom.kommari kiina ei kuulu maailmaan.
tuleeko u2 levyttämään saas nähdä...jos tulee niin ehkä he voivat soittaa jossain lontossa/ las vegasissa... lippujen hinta 1000 euroa... - unforgettable fire
u2 war man kirjoitti:
Larry mullen Jr puhui jo samasta aiheesta ennen kiertueen alkua , eipä ihme että bruce, madonna ja u2 tulee suomeen kun ovat jo toinen jalka haudassa.
En yhtään ihmettele että u2n viiminen maailmankiertue olisi tässä. Huom.kommari kiina ei kuulu maailmaan.
tuleeko u2 levyttämään saas nähdä...jos tulee niin ehkä he voivat soittaa jossain lontossa/ las vegasissa... lippujen hinta 1000 euroa...nii oli sanonut että haluaa että u2 lopettaa huipulla.
no kiertue on loppuun myyty, taiteellisesti u2 on mitä on. - New year's day
unforgettable fire kirjoitti:
nii oli sanonut että haluaa että u2 lopettaa huipulla.
no kiertue on loppuun myyty, taiteellisesti u2 on mitä on.Allekirjoittanut on tuosta irlantilaisbändistä sitä mieltä, että sen olisi jo aika laittaa pillit pussiin. Olen sitä sukupolvea, joka tutustui U2:sen musiikkiin vuonna 1984. Pride oli se kappale, josta alkoi minun ja U2:sen välinen viha/rakkaussuhde. "Avioliitto" päättyi vuonna 1991 kun Achtung baby julkaistiin. Tuo oli viimeinen U2:sen studioalbumi, jonka hankin omiin kokoelmiin...
Omasta mielestäni U2:sen musiikillinen huippukausi sijoittuu vuosiin 1980-87(Boy 1980, October 1981, War 1983, Under a blood red sky(live) 1983, The Unforgettable fire 1984, The Joshua Tree 1987). Viimeksi mainittu albumi oli mielestäni bändin kohokohta taiteellisessa mielessä. Bändi lähti mielestäni liian kokeilevalle linjalle 1990-luvulla... - Perintöä odotelles
New year's day kirjoitti:
Allekirjoittanut on tuosta irlantilaisbändistä sitä mieltä, että sen olisi jo aika laittaa pillit pussiin. Olen sitä sukupolvea, joka tutustui U2:sen musiikkiin vuonna 1984. Pride oli se kappale, josta alkoi minun ja U2:sen välinen viha/rakkaussuhde. "Avioliitto" päättyi vuonna 1991 kun Achtung baby julkaistiin. Tuo oli viimeinen U2:sen studioalbumi, jonka hankin omiin kokoelmiin...
Omasta mielestäni U2:sen musiikillinen huippukausi sijoittuu vuosiin 1980-87(Boy 1980, October 1981, War 1983, Under a blood red sky(live) 1983, The Unforgettable fire 1984, The Joshua Tree 1987). Viimeksi mainittu albumi oli mielestäni bändin kohokohta taiteellisessa mielessä. Bändi lähti mielestäni liian kokeilevalle linjalle 1990-luvulla...No, meitä on moneksi. Minä lähdin mukaan Achtung Babysta. Tottahan toki aiemmankin musiikin etiikka oli lähellä mieltä mutta tuosta noin suunnilleen Poppiin kesti mielenkiinto. Nämä uudemmat levyt ovat olleet sitten taas semmoista Beatles-aikakauden musiikkitoimittajien kosiskelua että (ei kestä hermot). Toki muutama ookoo biisi on ollut niissäkin.
Oma ykköslevyni on Zooropa. Itsevarmojen, vailla näyttämisen halua olevien ja uransa huipusta nauttivien nuorten artistien rento sikermä mitä on mieleen juolahtanut. Ja hienoa ajan hermoilla surffailua myös.
Mutta, jollain tavalla toivoisinkin U2:n lopettavan nyt kun homma ei ole vielä levinnyt. Bändi toki saa tehdä levyjään jatkossakin mutta saisivat keskittyä enemmän laatuun ja unohtaa väkisin nuorekkaana pysymisen tai mikä nyt on niiden pasmoja sotkenutkin viime vuosina. - Asenne ratkaisee
Perintöä odotelles kirjoitti:
No, meitä on moneksi. Minä lähdin mukaan Achtung Babysta. Tottahan toki aiemmankin musiikin etiikka oli lähellä mieltä mutta tuosta noin suunnilleen Poppiin kesti mielenkiinto. Nämä uudemmat levyt ovat olleet sitten taas semmoista Beatles-aikakauden musiikkitoimittajien kosiskelua että (ei kestä hermot). Toki muutama ookoo biisi on ollut niissäkin.
Oma ykköslevyni on Zooropa. Itsevarmojen, vailla näyttämisen halua olevien ja uransa huipusta nauttivien nuorten artistien rento sikermä mitä on mieleen juolahtanut. Ja hienoa ajan hermoilla surffailua myös.
Mutta, jollain tavalla toivoisinkin U2:n lopettavan nyt kun homma ei ole vielä levinnyt. Bändi toki saa tehdä levyjään jatkossakin mutta saisivat keskittyä enemmän laatuun ja unohtaa väkisin nuorekkaana pysymisen tai mikä nyt on niiden pasmoja sotkenutkin viime vuosina.jotkut tekee mitä osaa -U2 tekee mitä haluaa...
;) - Perintöä odotelles
Asenne ratkaisee kirjoitti:
jotkut tekee mitä osaa -U2 tekee mitä haluaa...
;)"jotkut tekee mitä osaa -U2 tekee mitä haluaa..."
KORRRRJAAN:
"U2 tekee mitä huvittaa".
Kyllä niillä olis skarppaamisen paikka kun fanitkin jo odottelee että eikö sitä uutta levyä nyt sais ulos ettei tarttis tämän "maailman parhaan levyn" biisejä enää keikalla kuunnella...? :, - breathbreath
Perintöä odotelles kirjoitti:
"jotkut tekee mitä osaa -U2 tekee mitä haluaa..."
KORRRRJAAN:
"U2 tekee mitä huvittaa".
Kyllä niillä olis skarppaamisen paikka kun fanitkin jo odottelee että eikö sitä uutta levyä nyt sais ulos ettei tarttis tämän "maailman parhaan levyn" biisejä enää keikalla kuunnella...? :,the unforgettable firen remasters kuulostaa tosi hyvälle...varmaan johtuu siitä kun ite diggailin sitä sillon aikoinaan ihan täysillä.
Kait se vaan on niin että väkisten ei tule mitään, magnifisentkin olisi voinut olla uusi pride ... mut ei nyt vaan oikeen loksahtanut kohdalleen vaikka yritystä olikin.
laulut libanonin ankeudesta ja appelsiineistä ja afganistanin lumista ovat niin itsemurha osastoa että ei jaksa oikein kaivaa mitään positiivista ilm. ei ollut tarkoituskaan.
sori vaan u2 musta stand up comedy on ihan ok , future need big kiss ja breath ei kauheen erikoisia. fez taas on ihan turha raita verrattuna esim. 4th of julyhin tai promenadeen. - boooonoo
breathbreath kirjoitti:
the unforgettable firen remasters kuulostaa tosi hyvälle...varmaan johtuu siitä kun ite diggailin sitä sillon aikoinaan ihan täysillä.
Kait se vaan on niin että väkisten ei tule mitään, magnifisentkin olisi voinut olla uusi pride ... mut ei nyt vaan oikeen loksahtanut kohdalleen vaikka yritystä olikin.
laulut libanonin ankeudesta ja appelsiineistä ja afganistanin lumista ovat niin itsemurha osastoa että ei jaksa oikein kaivaa mitään positiivista ilm. ei ollut tarkoituskaan.
sori vaan u2 musta stand up comedy on ihan ok , future need big kiss ja breath ei kauheen erikoisia. fez taas on ihan turha raita verrattuna esim. 4th of julyhin tai promenadeen.Noniin, nyt se on sitten varma tieto, että lopettavat Rooman keikan jälkeen!! RIP U2!
- ..........
boooonoo kirjoitti:
Noniin, nyt se on sitten varma tieto, että lopettavat Rooman keikan jälkeen!! RIP U2!
Et taida osata netin perusjuttuja. Jos viittaat johonki netis olevaan juttuun laitat myös linkin mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722410Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991299- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581155Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767