Pelottavin elokuva?

Nykyään monet kauhuleffat eivät ole lainkaan pelottavia, valitettavasti. Mitkä kauhuelokuvat ovat pelottavimmat?
131652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Halloween 1, Psyco (se alkuperäinen Hitchcockin versio), Alien - kahdeksas matkustaja,

Äänestä
  • ei mun mielestä ollu mikään pelottava sen jälkeen kun näin 4:en ja 5:en.

    Äänestä

Junnunpana Uinu Uinu Lemmikkini ja Hohto aiheutti unettomia öitä.

Viime aikoina nähdyistä Audition kuumottanu eniten.

Äänestä

Tää elokuva ei oo pelottava jos ei mee mukaan eli jos oikein alkaa ajattelee tätä niin Hohto on aika hyvä kauhu elokuva ja Salaisuus Pinnan Alla..

Äänestä

Muistan nuorenpana katottii kaveri porukalla IT, ja se oli sillon aika pelottava (oltiin jotain 10vee). Nyt ei oo oikeen mitään, no ringis oli jotain kohtii, mut ei missään vaihees pelottanu.

Äänestä

hyviä kauhurainoja on Darkness, Hohto, The Ring- elokuvat, Kadotetut sielut esimerkiksi. Katko ja kauhistu! >=o)

Äänestä

No Hohto ja Uinu uinu lemmikit oli aikansa helmiä.
Uusista monikaan ei ole yhtä pelottava.
Ihmisjahti kuitenkin onnistuu piinaamaan katsojaa alusta loppuun. Sen katsoo myös mielellään toisen kerran. ps. Täytyy myöntää etten uskaltanut pimeässä yksin katsoa.

Äänestä
  • yees yees , lihoiksi vaan teinit ja mummot.

    Äänestä

kauhun hetket vuonna-82 aiheutti halloween.
halloween 1 ja 2
nightmare on elmstreet 1
jason 1
ring
manaaja 1
psyko 1
aprillipäivä
evil dead
new york ripper
jokaisella on tietty oma maku.

Äänestä
  • eihän se mikään jason1 oo tarkotat varmaa
    friday the 13th:ta

    Äänestä

jotkut halloween lehfat
hohto
friday 1 ei nyt niin pelottava mutta ne missä on jason

no eipä tuu muuta mieleen paitsi tappajahai on ollut kesän uimisen esto joskus.
alien leffat on humppakamaa!!! en tykkää.

Äänestä

Nousevan auringon maassa asuu pimeä kansa joka tietää miten ihmistä pelotellaan. The tale of two sisters on tähän mennessä pelottavin. Tämän nähtyäni pelkäsin pitkään keittiön tiskialtaan luo menemistä öisin...

http://www.imdb.com/title/tt0365376/

Äänestä

no uinu uinu lemmikkini ja hohto ainakin. sit painajainen elm streetillä leffat vaikkei ne kauheen pelottavii ookkaa mut ne on aika hyvii

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JCS kirjoitti:

Nykyään monet kauhuleffat eivät ole lainkaan pelottavia, valitettavasti. Mitkä kauhuelokuvat ovat pelottavimmat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu