Jos lapset kerran ovat itse valinneet perheen, josta laitetaan styeinerkouluun, miksi joku hyväkäs pyrkii saamaan kouluun lapsia, joiden kanssa hänellä ei juuri enää ole mitään tekemistä (hah, hah, hah, haaaaaa......). Lapset NÄES VALITSIVAT toisin (hah, hah, hah, hah, haaaaaa........). Olen onnellinen niiden lasten puolesta. Heille tapahtui todellinen onnenpotku.
Miksi yritätte rekrytoida lapsia steinerkouluun
4
617
Vastaukset
- 11+11=22
Steinerkouluun, että lapsen karma toteutuisi. Näin simppeli juttu on kyseessä.
- siitäkö kiinni?
syntyä ja kuolla. Tässä maailmankaikkeudessa yksi Steiner on aika pieni tähtönen. Sivulliset voisi kuitenkin jättää rauhaan - kun asia ei enää koske itseä millään muotoa!
siitäkö kiinni? kirjoitti:
syntyä ja kuolla. Tässä maailmankaikkeudessa yksi Steiner on aika pieni tähtönen. Sivulliset voisi kuitenkin jättää rauhaan - kun asia ei enää koske itseä millään muotoa!
Ihan sanoa "sille ihmiselle" suoraan jos kokee steinerkoulusta puhumisen jotenkin ahdistavana?
- pare rotu
Steinerfaija kirjoitti:
Ihan sanoa "sille ihmiselle" suoraan jos kokee steinerkoulusta puhumisen jotenkin ahdistavana?
että se vähät välittää, mitä sille joku alempiarvoinen sanoo....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741