Kävin julkisella puolella hoitajan vastaanotolla ja sanottiin että laitetaan jonoon ja vuoden päästä pääsee hammaslääkärille. Yhteensä menee kuulemma puolitoistavuotta että reiät on paikattu. En todellakaan aio odottaa noin kauan, kertokaapa mistä yksityiseltä saa hyvää ja asianmukaista hoitoa ja palvelua?
Suositelkaa hammaslääkäriä
19
6020
Vastaukset
- lååssi
Hammaslääkärikeskus Kirkkokadulla jossa hoitava hml Marja Ollila. Pattijoen hammashoitolassa olen asioinut silloin tällöin useiden vuosien ajan ja saanut aikoja suht pikaisesti, mutta nyt siellä tuntuu olevan toinen tilanne. Annettiin ymmärtää että muut tapaukset ovat kiireellisempiä kuin omani eikä edes ensimmäistä mielestäni heti hoitoon vaadittavaa aikaa annettu.
Niinpä päätin kokeilla em. yksityistä palvelua ja olin tyytyväinen lopputulokseen. Teetin hoitoja hieman enemmän kuin alunperin oli välttämätöntäkään :D - piitu_79
Ouluntieltä löytyy Seppälän Irjan vastaanotto, johon ainakin itse olin tyytyväinen.
- paikkausta vailla
Kiitos vastauksista!
- TOHTORILLE.FI
Oulussa käyttävät kovasti www.tohtorille.fi palvelua..
- ...
Päivityksenä sanottakoon, että Seppälän Irja on lopettanut vastaanoton. Marja Ollilasta myös minulla hyviä kokemuksia.
- aasu
Antero Suvela on hyvä kans
- hampainen
antero suvela. joskus olen käynyt ja ihan ok hammaslääkäri
- Jelppiä
Osaako kukaan sanoa, että onko raahessa muita nais hammaslääkäreitä yksityisellä puolella?Kun tarvis pikaisesti ajan.
- .....
Pattijoen Lappasissa on ainakin ollut Raija Tahkolan vastaanotto. Laita hakusanaksi "pattijoki".
http://www.etsihammaslaakari.fi/public/ - Myös
Leena Saarinen kirkkokadulla.
Antero Suvela on todella hyvä ja erittäin edullinen tekijä
- lisää jelppiä
Täältä voi näköjään varata Raijan vastaanotolle aikoja.. https://tohtorille.fi/hammaslaakari-raija-tahkola/1770/
Samassa toimipisteessä aloittanut uusi hammaslääkäri. - Jelppiä
Raija ei kuulemma ota uusia asiakkaita.Leena Saaristakaa ei taida enään olla kun en ainakaa mistään sen tietoja löytäny. Antero Suvelalla oon käynyt mut itse kun olen pelkopotilas niin sillä oli vähä taipumusta vaan nauraa sille että panikoin :/ Joten nais hammaslääkäriä etsin, mutta eipä niitä sitten taida enempää olla täällä?
- ...
Soita PlusTerveyteen ja kysy saisiko Marja Ollilalle aikaa. Oikein asiallinen oli kun kävin muutama vuosi sitten.
Google näyttää myös, että Johanna Palviainen ottaisi myös vastaan PlusTerveydessä.
Jos tuonne ei pääse niin voisitko mennä toiselle paikkakunnalle? Limingan Hammaspeippohan on mainostellut Raahelaisessakin ja näyttää olevan myös pelkopotilaat huomioitu.
http://www.hammaspeippo.fi/tietoa-hammashoidosta/pelkopotilas/ - ...
Leena Saarasella on muuten hammaslaboratorio, mutta voihan sieltäkin kysyä tekeekö perushommiakin.
Laita Googleen hammaslaboratoria Leena Saaranen niin löytyy tiedot :) - Kannattaa mennä
Olen käynyt vuosia Antero Suvelan vastaanotolla enkä pelkää mennä sinne. Esim. hampan poistot oli tosi kivuttomia puudutuskaan ei juuri tuntunut ja mikä parasta sinne pääsee melko nopeasti useimmiten.Olen ollut hänen työhönsä tyytyväinen olen naishenkilö ja aina aiemmin pelännyt hampaan poistoa ja puudutuksia.
- JUUDE
NO EN SUOSITTELE HAMMASPEIPPOA HAMMASLÄÄKÄRI KOHELTAA JA HAMMASHOITAJA KUULOSTAA TIETÄVÄN ENEMMÄN KU LÄÄKÄRI..NIIN MIETTIKÄÄPÄ SITÄ...JA OON KUULLUT KAIKENLAISTA PALAUTETTA KYSEISESTÄ HAMMASLÄÄKÄRISTÄ..
- Erkka T.
Tämä aloitus oli vuodelta 2009, joten hampaat lienevät jo kunnossa. Raahessa on yli 10 yksityistä hammaslääkäriä, jos julkiselle puolelle ei pääse. Itse olen päässyt jopa samana päivänä.
https://www.google.fi/search?q=raahe hammaslääkäri&rlz=1C1ASUT_fiFI421FI421&oq=raahe hammaslääkäri&aqs=chrome..69i57j69i61j0l3j69i61.7512j0j4&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8 - Suosittelen1
Aloitus on vanha, mutta itsellekin tämä pomppasi googlen haulla esiin, kun hammaslääkäriä Raahesta hain. Pattijoella Raija Tahkolan vastaanotolla pitää vastaanottoa hammaslääkäri Elina Kärkkäinen. Oikeen hyvää ja osaavaa palvelua. Suosittelen lämpimästi!
- HammasVankka
Julkisella puolella on ainakin kohdallani toiminut hyvin. Kiiretapauksissa pari päivää odotusta ja hampaat kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3178133Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne996379Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1743683- 722529
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee402450- 452263
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222176Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962024- 891927
- 481585