Tarvitaan pikaisesti apua!

Halloweenween

Olen järjestämässä kaverini kanssa Halloween-juhlat. Musiikki, koristelu, teema, sekä osa tarjoilusta on valittu. Tarjolla on omassormia, karkkia, sipsejä oranssin dippikastikkeen kera, hämähäkkimuffinseja ja limsasta ja mehusta tehtyä "boolia", johon teemme vielä jääkäden ja silmäksi naamioituja pikkumunkkeja. Vieraamme saavat halutessaan tuoda juhliin musiikkia ja herkkuja. Onko tarjoilu ok? Tarvittasiinko vielä jotain muutakin? Vieraita on tulossa 6 vierasta, kaikki 12-14 vuotiaita. Ohjelmaksi olemme suunnitelleet tavaran etsimistä punaiseksi värjätystä hyytelöstä, johon laitamme tekomatoja, ja tavaran etsimisessä saa käyttää vain suuta. Muuta emme ole keksineet xD

Kuulostaako hyvältä? Vinkkejä saa antaa.

3

601

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ssoki

      Mäkin oon järjestämässä halloween bileitä mun kaverin kanssa, mutta meillä sinne on tulossa koko luokka. eli n.20 12 vuotiasta. Me ei olla keksitty sinne mitään muuta tekemistä kun totuutta ja tehtävää ja ne kemut kestää sentään 5 tuntii... meil on ruoka puolet valmiina ja koristeluki aika valmista mutta tekeminen puuttuu. Toi hyytelöjuttu oli hyvä mut miten sitä hyytelöö tehää niin et siit riittää 20 tyypille? Ja muuten ku laittaa googleen halloween juhlat ja sieltä semmosen mis on vika otsikon sana kauhusynttärit nii on ruoka ja koristeluohjeita. =) Vinkkejä vaan tännekkinpäin. KUULLOSTAA TEIJÄN JUTUT HYVÄLTA!

      • j

        Tai miten olisi että vedätte ympäri luokkaa yhden narun kaikkien paitsi katsoijen slmätt sidotaan ja heidän pitäisi päästä rata läpi. Radassa saa olla jtn esteitä ym.


    • j

      No voisit kokeilla vaikka, imuleikki=ottte paperilapun ja paperi kiertämään paperiin ei saa koskea muullakuin suulla..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      78
      1279
    2. 72
      1174
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      77
      1024
    4. 95
      879
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      815
    6. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      767
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      29
      729
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      683
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      669
    10. 44
      602
    Aihe