tuleva saranpäämies.
kaikkiin paikkakuntani maanpuollustus järjestöihin ja sellasiin kuulun koska olen tosi VITUMAINEN ja sillä tavalla saa harjoitus päiviä, toisaalta tuo ylennys vituttaa koska sitten en voi harjoittaa suurinta intohimoani eli kusettaa yläasteen aikaisia tuttuja ja armeija ajan tuttuja ja silloisia alikessuja ja kessuja vänskiä siinä määrin kuin lutina tai ylilutina.
parikertaa on ollut tilaisuus kyykyttää heitä, siis ei kaikkia vaan ihan muutamaa ja olen tuntenut uskomatonta onnellisuutta. olen jopa hymyillyt.
nuo tyypit saa minun alaisuudessani ainoastaan ja vain paskaa kukaan ei usko sitä tyytyväisyyttä kun voi katsoa jotain torellista kusipää silmiin ja sanoa "täälä sinä et tule saamaan mitään muuta kuin kuin paskaa olet pelkkä vessanpöntön tuke olisi parempi kun lähtisit heti kävelemään, yksikin käskystä kieltäytyminen nii menet oikeuteen,,,,, ASENTOOO" !!!!!!!!
minulla on syyni miksi olen vittumainen joillekin siis nimen omaan joillekin ja vituttaa ihan torella että kapteenina toi ei yksinkertaisesti vaan ole mahdollista.
paljo jää sanomatta mutta olkoon, olen esimiehesi ja vaarin kunniotusta.
se on hyvä että harva tajuaa että kun alempi tekee asennon ja vetää kären pois munista lippaan niin siinä ei pokkuroira miestä vaan sotilas arvoa, ja olen arvoni ansainnut.
mutta toisaalta on se kiva haettaa joukkueen johtaja puhutteluun,,,,,.
hmmmmmmmm,, saas kattoo ny. ja toki tajuan että eron käskyllä ja käskyllä, mutta en mä sitä niille kerro.
resv. yliluti
tämmöistäs
3
705
Vastaukset
- menkeli
ihan oikeaa puhetta vahinko vaan, ettei nämä puheet auta sinua täällä missä ovet lukitaan ulko puolelta ja katsotaan, että ne lääkkeetkin syödään kaikki. No huommenna kun olet reipas poika pääset työntelemään kottikärrejä pihalle, kun muut haravoi roskia.
- semmoinen
ovi suljetaan ku poistutaan huoneesta.
siellä oven takana on ainaski radisti lähetti ja kuljettaja. sori vaan. - isopäinen poika
semmoinen kirjoitti:
ovi suljetaan ku poistutaan huoneesta.
siellä oven takana on ainaski radisti lähetti ja kuljettaja. sori vaan.kyllä siellä oven takana (lukkojen) on jos jonkin näköistä "radisti lähettiä"...onneksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo373028Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja1901846- 701263
Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul451222- 841162
Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1031135Koirahyökkäys filpuntiellä.
Poliisi määräsi koiran lopetettavaksi välittömästi. Kerrankin selkärankaista toimintaa poliisilta. Toivottavasti hoituu1121058- 441020
- 54961
Paavi on kuollut
Suuri humanisti ja kirkollinen johtaja, Paavi Fransiscus on kuollut 88 vuoden iässä. Katolinen maailma (suurin kristill144955