Kolme syytä

pysyä sinkkuna. Sormus, ruoanlaitto, palvonta. Ja minähän en moiseen taivu. Usko ja toivo ovat menneitä.
3307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

riittää hyvin, se on sitä joustamista yhteisen hyvän vuoksi. Jos sen hallitsee, muut kaksi ovat tarpeettomia, ja sekin pitää toimia molempiin suuntiin. ;)))) Mitenkäs se rakkaus, kun usko ja toivo ottivat jalat alleen?

Äänestä
  • sen mukanaan....

    Äänestä

kenelläkään noin kovat vaatimukset ole, että pitäisi ihan palvoa. Älä menetä uskoasi. Hyviäkin löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihana yksinäisyys kirjoitti:

pysyä sinkkuna. Sormus, ruoanlaitto, palvonta. Ja minähän en moiseen taivu. Usko ja toivo ovat menneitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu