dr phil.
aiheena teiniaviolitot.
Oikein hyvä esimerkki siitä, miten teinit kuvitteklee tietävänsä kaikesta kaiken.
aletaan tehdä pentuja, vaikka itse ollaan vielä pentuja, mutta on niin aikuinen olo.
elämä opettaa.
onneksi.
sääliksi käy vaan näitä lapsien lapsia, jotka jäävät vaille huomiota, kun äippä ja iskä yrittää elää coolisti nuorten elämää ryyppyreissuineen.
aiheena teiniaviolitot.
Oikein hyvä esimerkki siitä, miten teinit kuvitteklee tietävänsä kaikesta kaiken.
aletaan tehdä pentuja, vaikka itse ollaan vielä pentuja, mutta on niin aikuinen olo.
elämä opettaa.
onneksi.
sääliksi käy vaan näitä lapsien lapsia, jotka jäävät vaille huomiota, kun äippä ja iskä yrittää elää coolisti nuorten elämää ryyppyreissuineen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sun pointtina oli...? Täällä ei puhuta naimisiin menosta vaan äitiydestä ja isyydestä. Halusitko vaan saada hiukan päteä, tuo sun kirjotus nyt kun ei auta ketään tai mitään.
Saanen kysyä että mikä sinä olet kun näin tulet tänne nuorten palstalle haukkumaan meitä? Luokitteletko itsesi fiksuksi ja kypsäksi aikuiseksi? Minä en niin ainakaan tekisi..
aikuisena itseään pitämästä besserwisser-nuoresta johon valistus ei uppoa millään konstilla.
Missäs vaiheessa olen sanonut itseäni aikuiseksi? Kyselin vaan että onko kovin kypsää tulla nuoria mollaamaan nuorten keskustelupalstalle. Tunnostaa siltä että olet itse jostain syystä jämähtänyt hiukan nuoremman tasolle ja yrität näin nostattaa omaa egoasi. Vaikka enhän mä tiedä minkä ikäinen olet.
Millä perusteella valistus ei muhun uppoa? Itse en ainakaan huomaa tuosta omasta tekstistä sellaista....?
Valistahan mua kun tunnostat sen taidon osaavan
Pakko olla tepukan kanssa samaa mieltä :) Osoittaako se aikuisuutta tulla mollaamaan nuorten äitien palstalle heitä? Ja isien :) Anteeksi, meinasi unohtua :)
Hmm, veikkaan että et ole aikuinen, olenko oikeassa? :)
luetko kenties ajatuksia vai kumpuaako tämä oletus siitä, että SINÄ luulet tietäväsi kaikesta kaiken?
En ehkä tiedä kaikesta kaikkea, mutta sen nyt ainakin että jälkimmäinen skenaario on paljon todennäköisempi.
niin no, ensinnäkin voisin tähän todeta että tyhmät jenkit.. Jos sulla ei ole aikaisemmin käynyt mielessäkään, että miten typeriä ohjelmia jenkit tekevät yleensäkin ihmissuhdeongelmistaan, sekä lastenkasvatusongelmistaan, niin kannattais vähän ottaa asiasta selvää :D
Tuossakin jaksossa varmaan haastateltu juuri ja juuri 2-4 nuorta ihmistä, joilla on ehkä mielessä juominen ja muut päihteet, mutta katsos kun tuo sun yleistäminen ei oikein johda mihinkään.