Eli kun koneelleni ei asennu mitkään muut versiot kuin 7.10. Sen olen sitten päivittänyt 8.04:n joka on LTS versio. Voiko tuon LTS version päivittää suoraan seuraavaan LTS versioon eli 10.4 sitten kun se ilmestyy.
Olen kokeillut asentaa tuota uutta 9.10, mutta eihän se asentunut, ei edes live versiolla pysty kokeilemaan.
Olen kokeillut asentaa tuota uutta 9.10, mutta eihän se asentunut, ei edes live versiolla pysty kokeilemaan.
Vastaukset 2
Vanhimmat
LTS-versiot rakennellaan juuri niin että ne päivyttyvät toistensa kanssa. Tietty jos koneessa on joku ongelmallinen laite joka aiheuttaa tuota hankaluutta niin toki myös 10.4 on kokeiltava sitten live-cd:n kanssa.
>LTS-versiot rakennellaan juuri niin että ne päivyttyvät toistensa kanssa. Tietty jos koneessa on joku ongelmallinen laite joka aiheuttaa tuota hankaluutta niin toki myös 10.4 on kokeiltava sitten live-cd:n kanssa.<
Kiitän vastauksesta!
Nyt kokeilen puppya. Muuten toimii hyvin, mutta näppäimistö ei vaihdu suomenkieliseksi bootin jälkeen. Olen asentanut kde-i18n-fi, mitähän muuta pitää asentaa? Kaikki muut asetukset vaihtuvat ja toimivat.