Citroen mainostaa, että siinä on pois kytkettävä airbag. Ihmettelenkin miksi joku hilavitkutin täytyy vielä saada kytkettyä poiskin eikö se riitä, kun ne lakkaavat pikkuhiljaa itsestään toimimasta näissä riemurasioissa.
Merkillinen asia
Master fitter
16407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kun te touhota-ihmiset aina vetoatte kaiken maailman tilastoihin ja tutkimuksiin sekä testeihin, varmaankin sinulla on tuon ihmetyksesi ja uskosi tueksi myös kirjoitettua faktaa noista itsestään toimintansa lakkaavista ilmapalloista.
Tiedätkö muuten, että suomesta on tulossa maailman suurin paimentolaisihmiskunta, kun muualla paimentolaiset kuolevat sukupuuttoon, niin suomessa lisääntyy. Paimentolaiset on alkanut paimentaa toyotiaan enenevässä määrin täällä aurakeppien ja ojien välissä. Ja humalassa tietenkin.
Pois kytkeminen on tapeellinen jos halutaan saada lastenturvaistuin kuskin viereiselle istuimelle ja selkä menosuuntaan.
Mutta eihän sinun älylläsi tuollaista huomata ja siitä sitten seurasi tuo tyhmä kysymys.
se viimasuoja?
... ketjun aloittajalta lakanneen pikkuhiljaa toimimasta.
on takapenkillä ja selkä menosuuntaan, mutta kaikissa autoissa ja etenkään ajoneuvoissa ei näytä olevan mahdollisuuksia kyseiseen toimenpiteeseen.
sellaisille joitten röörit menee helposti tukkoon...
on rekisteröity tavaramerkki ja käyttöoikeus omistettu ainoastaan ranskanvalteille.
Poiskytkettäviä hilavitkuttimia esim. erään merkin matot jotka poistuvat paikoiltaan itsekseen, irroitettavat karvanopat, niin ja erikseen päällepuettavat tuulipuvut.
ja onhan ranskalaista punaviiniä,etanoita,juustoja ym ym.mutta mutta! ei autoja!
Eihän sitikat ralleissa pärjää muuten mutta ajavat edelle ja sitten muut joutuvat rypemään pölyssä ja kurassa. On ne sitikkakuskitn fiksuja kun ne huomaa körötellä ihan melkein keulilla eikä jää sinne häntäpään paskoja nielemään. Niltähän meni kaikilta syylärit tukkoon siellä hänillä ja on vetäytyneet koko rallikilpailusta ettei ole mukana muita sitikan lisäksi vain voortit, eikä nekään olisi mukana muutoin jos ei siellä olisi muutamia sisukkaita suomalaisa kuskeina jotka Saarijärven Paavon sisukkuudella kaksin verroin ojat kyntävät ja kaikki kivet ja kannot irroittelevat. Tuollaisesta möyrimisestä katsojatkin tykkää. On se sitikan tehdas huomannut hankkia ovelia kuskeja ja sitten tallimääräyksellä on oman maan kuskille annettu olla lupa olla keulilla sotkemassa perässä tulevien mahdollisuudet.
kun täytyy mainita ilmoissa ne automaattisesti liikkeellelähtiessä lukittuvat ovet.
Käytännössä häiritsevä ominaisuus, sillä jos sattuu avaamaan ovet ilman että avaa keskuslukituspainikkeesta lukituksen pois, saa vilkkuvalot diskoileen 10 sekuntia.
ihmeellistä asiaa. Otapa auton ohjekirja käteen ja kytke tuo ominaisuus pois päältä. Ja sen jälkeen voivat vitsiniekat kulkevat liikennevaloissa autosi takaovista sinua moikaten. Ja varkaat tyhjentävät valoissa autosi tavarasäiliön. Mutta eipä ole enää diskovalojakaan.
PS. oikeesti ei sitä keskuslukituspainiketta tarvitse joka kerta painella kun oven aukaisee eikä diskovalot silti syty. Katsopa sitä ohjekirjaa uudelleen.
joku saattaa erehtyä luulemaan ulkonäön vuoksi sitikkaa käymäläksi ja tulee rykäsemään mirjamit takapenkille antaa vielä 50 centimoa rahaa, että mistäs näitä senttejä oikein tulee.
näköjään on on huononäköisiä aina joskus liikkeellä.
Huononäköiset ovat optikoitten tulonlähde ja siunaus.