Malta

Maltan Presidentti Guido de Marco vihittiin Pietarin yliopiston kunniatohtoriksi. Perusteluina oli mm. se, mitä hän on tehnyt EU:n integraation hyväksi ja kansojen välisten hyvien suhteiden.
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pietarissa vihittiin siis Maltan presidentti kunniatohtoriksi. Miksiköhän? Ei ole siellä vihitty Suomen, Viron, Liettuan, Latvian eikä Puolan presidenttejä. Tulee vähän ontelo olo kun ajattelee.
Venäjän tsaari oli aikanaan Maltan ritareiden mikälie suurmestari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Selene kirjoitti:

Maltan Presidentti Guido de Marco vihittiin Pietarin yliopiston kunniatohtoriksi. Perusteluina oli mm. se, mitä hän on tehnyt EU:n integraation hyväksi ja kansojen välisten hyvien suhteiden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu