virus muuntunut jo

http://www.hindustantimes.com/rssfeed/mumbai/BMC-worried-over-swine-flu-virus-mutation/Article1-471133.aspx

virus jo muuntunut, äkkiä piikille, ettei suomessa huomata sikataudin olevan suht. vaaraton ja rokotteen tulleen myöhässä
4322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuo kuulostaa samalta kuin Ukrainan tapaukset.

Vi kun joku osaisi kertoa, auttaako nykyinen rokote tuohon mutaatioon.

Äänestä
  • Tämä nykyinen rokote on kehitetty vain tälle tietylle viruskannalle, eli rokote ei tehoa mihinkään muuhun virukseen.
    Jos joku "asiantuntija" väittää, että tämä rokote tehoaa johonkin toiseen, muuntautuneeseen virukseen, niin tietäkää, hän valehtelee.
    Jokainen tervejärkinen osaa myös tutustua mikrobiologiaan sen verran, että ymmärtää tämän.

    Äänestä

  • Luojan kiitos, onneksi Ukrainassa on matkustuskielto (vai onko)? Ei ainakaan ihan tuosta vaan hypitä levittelemään muihin maihin sitä ruttoa mitä lie

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2222 kirjoitti:

http://www.hindustantimes.com/rssfeed/mumbai/BMC-worried-over-swine-flu-virus-mutation/Article1-471133.aspx

virus jo muuntunut, äkkiä piikille, ettei suomessa huomata sikataudin olevan suht. vaaraton ja rokotteen tulleen myöhässä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu