ilmaisia lahjakortteja!

jeeeeeeeee

6

5609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • roskapostia tiedossa

      !!!! Omaa sivuasi mainostat! !!!!

      Taas tätä Guavamediaa:

      Osallistuessasi hyväksyt vastaanottavasi mielenkiintoisia tarjouksia ja uutiskirjeitä aikakauslehdistä, kirjoista, musiikista, elokuvista ynnä muista Aller Finland, Bonnier Publications International Oy, Benjamin Publications As ja Homeenter -tuotteista kirjeitse, puhelimitse ja muiden sähköisten viestimien kautta (esim. sähköposti, tekstiviesti). Osallistuessasi tutkimukseen hyväksyt, että Nettianalyysit ja yhteistyökumppanimme voivat ottaa sinuun yhteyttä sähköpostitse, postitse ja/tai puhelimitse/tekstiviestin välityksellä tarjotakseen sinulle aikakauslehtiä, kirjoja tai multimediatuotteita tutkimuksessa osoittamiesi kiinnostuksien mukaisesti.

      Samalla hyväksyt vastaanottavasi uutiskirjeitä tutkimuksen sponsoreilta sekä yhteistyökumppaneiltamme Mielipidemaailma, PlussaPosti, Sendaway, Ylivoimainen.com, Parhaattarjoukset.com, Tarjousmesta.com, Nettireseptit, -tarjoukset ja -kilpailut, NetinParhaat, Marita-Linna.net, Casino Action ja E-Kuluttaja.net. Voit milloin tahansa peruuttaa uutiskirjeiden vastaanottamisen.

      Ja se ositekin on http://www.guavamedia.fi/ads/m/gua_reality_survey_2009_10/ jos joku nyt ehdoin tahdoin roskapostia haluaa....

      • Jukkaman

        Itsekin sain postia Plussapostilta. VIestissä pyydettiin tarkistamaan, olenko jo voittanut matkalahjakortin. Lähettäjänä Maarit Haukisalo, jonka nimistä ihmistä ei ole olemassakaan. Viestin mukaan olen antanut heilel oiekuden häiritä minua spammauksillaan: roskapuhetta. Kävin plussapostin webbisivuilla: ei yhteystietoja, ei mitään. Mahdollisuus antaa oma sähköpostiosoite jonne voi pyytää tarjouksia ja mahdollisuus antaa sähköpostiosoite ja pyytää, että spammia ei lähetetä: niin varmasti. Älkää missään nimessä antako email-osoitteitanne tällaisille sivuille. Törkeää markkinointia, ja sama pätee ilmaista.netiin


    • Hesari boikottiin

      Plussaposti.com rikkoo lakia. Heidän spämmeissään sanotaan: "Sait tämän uutiskirjeen, koska olet liittynyt yhteiatyökumppaniemme järjestämässä kilpailussa tai tutkimuksessa plussaposti.com tilaajaksi."

      Se on vale. En ole koskaan osallistunut mihinkään tutkimukseen enkä ole koskaan antanut sähköpostiani millekään kaupalliselle taholle lukuun ottamatta S-ketjua, sillä tiedän sähköpostin levittelyyn liittyvät riskit. Ja sielläkin laitoin rastin ruutuun kohtaan "ei suoramarkkinointia". (Lakisääteinen pakko että pitää olla tämä mahdollisuus.) S-ketjulta sain myöhemmin massapostina pyynnön osallistua kuluttajatutkimukseen, kun markkinointikieltorasti ei muka koske tutkimuksia. Niitä varten olisi pitänyt laittaa erillinen kielto. Tästä lähti S-ketjulle helvetin vihaista palautetta johon onneksi reagoitiin.


      Nyt saan spämmiä jossa lähettäjä on vaihtelevasti
      Plussaposti , Bingohalli tms.

      Lain mukaan jokaisessa massapostissa on mainittava osoitelähde. Näissä plussapostin spämmeissä sitä ei ole, joten he rikkovat lakia.

      Nämä spämmit sisältävät mainoksia mm. Sanoma Magazines:lta ja TNS-gallupilta. Käsittämätöntä että esim. Sanomatalo käyttää lain vastaisesti toimivaa firmaa spämmiensä levittämiseen! Laitoin kummallekin taholle palautetta. TNS-gallup sanoi katkaisseensa yhteistyön kun kuuli että plussaposti rikkoo lakia. Sen sijaan mm. Hesaria ja Aku-Ankkaa julkaiseva taho ei ole välittänyt vastata.

      Plussaposti.com:ista ei löydy mitään tietoja, kuten ei yleensäkään löydy mistään firmasta joka rikkoo lakia.

      Eli siis Hesaria julkaiseva talo käyttää markkinoinnin alihankintaan firmaa joka rikkoo lakia!

    • Sarah949
    • Lahjakortteja
      • Anonyymi

        Kokeilin näitä finskipaikkoja ja nyt jyrännyt jo 5 elokuvalippua ilmaiseksi muutamassa kuukaudessa. Tänks, meen kattoon Gentlemenin


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6808
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe