Mulla loppu just viime viikolla menkat ja nyt huomasin tänään et tulee sellasta hiukan veristä vuotoa..:( Voisko mulla olla laihdutuksen takia jotenkin menny hormonit sekasin tai jotain, kun ei koskaan ennen oo ollu tällasta! En oo ees alipainonen vielä.. Help.:(
Kroppa sekasin.. (menkoista)
;((
8251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tuleeko sinulla jotain veren tapaista menkkojen jälkeen? Ehkä ne eivät ole vain vielä loppuneet, ne ovat vain todella niukat.
että ne saattavat olla vielä epäsäännöllset!
No en usko, että ne enää tässä vaiheessa epäsäännölliseksi ryhtyisivät kun en siis ole enää mitään 13v.;)
Ja siis viime viikolla loppu jo, että ei kyllä pitäis enää jatkua..
sanoa :D öö.. miks tulin ilmoittamaan etten osaa auttaa? No ainakin joku vastaus :'D
Mulla 17-vuotiaana kun laihdutin ja urheilin kovasti menkat rupesi tulemaan epäsäännöllisesti, jopa kahden viikon ajoin, niukkaa veristä vuotoa milloin sattui. Eli en nyt tiedä ikääsi, mutta silloin minulle gynekologi sanoi ettei mussa ole mitään vikaa vaan nuorilla urheilevilla naisilla voi heitellä miten sattuu. Ja mulla alkoi kuitenkin menkat jo 11-12 vuotiaana.
siis kahden viikon välein oli menkat
Siis olen 21 ja mulla alko menkat myös jo 11-vuotiaana ja aina ollu säännölliset tähän asti..:/
Eli jos oot laihdutellut, niin hyvinkin voi olla sama kuin mulla eli mennyt tosiaan sekaisin. Syö normaalisti niin palautuu normaaliksi :)