Anteeksi en nyt ihan ymmärrä miksi joku haluaa itselleen siilin lemmikiksi siis kotiin? ´Tuleeko se ehkä kenties viereenne nukkumaan vai istutteko joskus vahingossa sen päälle?
Kuka haluaa SIILIN??????
4
1386
Vastaukset
- 111
Et ymmärrä näköjään.. No, et itse ttiedä mitä menetät. Siili on ihan sama asia kuin rotta, kani, marsu, LEMMIKKI! -.- Noloo ees kysyy.
- ninnu83k
Yhdellä tutulla oli afrikkalainen kääpiösiili, se oli kuulemma hyvin sosiaalinen ja tunki syliin ja piti paijauksesta. Ymmärrän siilien omistajia enemmän kuin käärmeiden, scorpionien tai hämähäkkien omistajia.
Tai undulaattien. Äidilläni oli undulaattipari. Ei niihin saa mitään tunnesidettä, kuhan vai sirkuttelivat, niin ettei nukutuksi saanut.
Itse olen kissatyttö, tulevat vierelleni nukkumaan ja olen joskus meinannut istua päälle :) - ääääääääääääääääääää
ehkä ne on niin ihania.
- Siilirakas:)
Siilit on suloisia, sosiaalisia ja kaikin puolin ihania lemmikkejä. Ja siilit asuvat omissa kodeissaan, esimerkiksi siilikaapeissa tai aitauksissa, eivätkä juoksentele kodissa vapaana vaikka niillä oma huone olisikin. Eli minä en ainakaan ole koskaan meinannut istua siilieni päälle, vaikka olen neljä siiliä omistanut(: ei kannata alkaa luennoida siilien haittapuolia, jos ei niitä kunnolla tunne:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 59788
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111763- 43636
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla212565- 40534
- 52526
- 76523
- 22506
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82473Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37470