Lopettakaa Uutisvuoto jo!!

Uutisvuoto on todella tylsä. Parhaana katseluaikana näytetään aina vaan vuodesta toiseen tuollaista. Hauska se ei ole ollut moniin vuosiin.
Rappeutuu kuin syöpäkasvain.
Lopettakaa se jo vihdoin viimein.
4544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

-ja jos näin on, niin uutisvuotohan on ihan topten -kamaa verrattuna uutukaiseen Miitta-tätiin.

Toisaalta voin hyvinkin olla täysin huumorintajuton.
Eduskunnan kyselytunti kumminkin hakkaa kummatkin huumori ohjelmat mennen tullen, joskus se on jopa niin hauska että itkettää!

Äänestä

Onneksi Taapermanni lähti vekka! Vaikka ohjelma jatkuis nykysillä jäsenillään se peseen monet ohjelmat laudalta mennen tullen. Paljon tietty vieraat vaikuttaa millanen ohjelma on. Ohjelma voisi jopa olla 45 min pitkä ja siinä sitten vieraat joutuis vaikka askartelemaan jotakin.

Äänestä
  • Tervo nimeltään. On nuorekas tyyppi.

    Äänestä

niinhän se on. alussa uutisvuodon kapteeneilla oli oikeesti hauskaa tehdä ohjelmaa. uutisvuodon tyyppisen politiikankin satiirin, jossa käsikirjoitusta ei voi kokonaan kirjoittaa valmiiksi, on menestyäkseen saatava laajan elämänkokemuksen omaavat intellektuellit kapteeneikseen. Tervo näyttää jo kyllästyneen.
Stan Saarela ja tämän illan 14.11. laina Simo Frangen ovat vain tekstin vääntelijöitä. Paras lopettaa, kun vielä on häivä vanhaa mainetta jäljellä, ellei sitten jostain uusia kapuja löydy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei jaksa kirjoitti:

Uutisvuoto on todella tylsä. Parhaana katseluaikana näytetään aina vaan vuodesta toiseen tuollaista. Hauska se ei ole ollut moniin vuosiin.
Rappeutuu kuin syöpäkasvain.
Lopettakaa se jo vihdoin viimein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu