Vanhasen hallitus.

Joku väittää kirjoituksessaan Vanhasen hallituksen syyksi työpaikkojen siirron ulkomaille. Uskooko kukaan niin törkeään valheeseen. Kyllä sylttytehdas löytyy Lipposen hallituksesta. Siksi ei Lipponen uskaltanut mennä uuteen hallitukseen paikkaamaan omia töppäilyjään. EU-politiikalla koittaa harhauttaa katseet kotimaanpolitiikan töppäilystään. Muutenkin terrorisoi kaikessa ettei nähtäis sitä holtitonta taloudenhoitoa mitä oli Lipposen hallituksen aikana. Tosi on.
3242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olisko tämä hallitus kaatunut edellä esitettyyn
työpaikkapakoon ulkomaille??ainakin itse aj sinne yrittää!

Äänestä

Kepu ei ole koskaan vastuussa yhtään mistään.

Oppositiossa kepu jakelee auliita lupauksia, mutta on nyt hallituksessa aivan hiljaa ja kuin dementisenä siitä, mitä tuli vaalien alla luvattua.

Kaikki ongelmat ovat AINA edellisten hallitusten syytä, milloin Holkerin milloin Lipposen.

Lipposen aikana syntyi runsaasti uusia työpaikkoja. Jäätteenmäen-Vanhasen aikana työssäolevien määrä on laskenut jatkuvasti - kuukausi kuukaudelta.

Kuluttajaviraston pitäsi puuttua kepun politiikkaan, se täyttää kaikki katteettoman markkinoinnin tunnusmerkit.

Äänestä
  • Jimi kerro yksi asia. Jos ei ole mennyt eteenpäin kerro mistä kiikastaa. On helppo arvostella, mutta todista väitteesi. Demareilla on aina vastuuton suunsoitto ilman katteita. Enää ei onnistu. Vastaamme kaikkiin väitteisiine ja haluamme selityksen. Tämä on sitä oikeaa ja suoraa politiikkaa, jota keskusta harrastaa, mutta demarit aina kieroudella vänkäävät vastaan ja tyhmillä tokaisulla keskustelun vesittää. Tosi on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeasti ajateltu. kirjoitti:

Joku väittää kirjoituksessaan Vanhasen hallituksen syyksi työpaikkojen siirron ulkomaille. Uskooko kukaan niin törkeään valheeseen. Kyllä sylttytehdas löytyy Lipposen hallituksesta. Siksi ei Lipponen uskaltanut mennä uuteen hallitukseen paikkaamaan omia töppäilyjään. EU-politiikalla koittaa harhauttaa katseet kotimaanpolitiikan töppäilystään. Muutenkin terrorisoi kaikessa ettei nähtäis sitä holtitonta taloudenhoitoa mitä oli Lipposen hallituksen aikana. Tosi on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu