Käyttöjärjestelmäosion alustus!??

Eli mulla on C: osiolla englanninkielinen XP Pro ja D: osiolla suomenkielinen XP Pro.
Ja kysymys kuuluu millä mä saan alustettua ton C:n tai millä mä saan XP:n poistettua?
Apuja!!
4572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaikka tuo englanninkielinen XP on osiolla D niin kyllä se C:n juureen on jotain sälää (mm boot.ini) asentanu.Eli jos alustat c:n niin ei toimi enää tuo suomenkielinenkään.

Äänestä
  • kuten edellä oli sanottu.

    Äänestä

Eli jos alustan C:n niin ei toimi enää D:n XP Pro,OK. Eli asennan sit uudestaan sen suomenkielisen XP Pro:n C:lle. MUTTA MILLÄ MÄ ALUSTAN NÄITÄ OSIOITA!!!!!!!!!!

Äänestä
  • XP:n asennuksen aikana on selkeät ohjeet koko asennus hommasta, eli asennuksen aikana poistat aivan kaikki osioit ja teet sitten haluamasi osioit uudestaan, niin aivan kaikki vanha tieto formatoituu koneestasi.

    Ei XP:n asennus mitään alustuksia tarvitse!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


forma kirjoitti:

Eli mulla on C: osiolla englanninkielinen XP Pro ja D: osiolla suomenkielinen XP Pro.
Ja kysymys kuuluu millä mä saan alustettua ton C:n tai millä mä saan XP:n poistettua?
Apuja!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu