Oulu Kärppien liigajoukkue saa tällä viikolla ainakin pari kovan luokan ulkomaalaista vahvistusta.
Huhuissa on kuulemma pyörinyt tälläisiä hyökkääjiä mm. kuin Radek Bonk(CZE) (Pelattuja NHL pelejä: 969) , Jan Hrdina(CZE) (Pelattuja NHL pelejä:513), Lukas Kaspar(CZE) (Pelattuja NHL pelejä:16). Sekä puolustukseen Dmitri Yushkevich(RUS) (Pelattuja NHL pelejä:786) sekä Karel Pilar(CZE) (Pelattuja NHL pelejä:90). Saa sitten nähdä ketä tulee = D
Omasta mielestä joukkuseen,mahtuisi jopa 3 vahvistusta kun hinnoista päästään sopuun ja palkka näkemykset kohtaavat toisensa. Kasparin lisäksi yksi puolustaja ja hyökkääjä vielä rosteriin.
Niin ja tänään ollaan keskusteltu Denis Shvidkin näytöistä!.Kärppien kanssa samaan pöytään istui pelaaja itse ja tämän edustajan. Elämme mielenkiintoisia aikoja! : D
Pois voisi laittaa hyökkääjistä Normion sekä Kiilholman takasin Hokkiin..Ja puolustuksesta Grönholm/Korpikari jonnekkin vuokralle.
Dmitri Yushkevich Kärppiin?
10
839
Vastaukset
- Kärppä-fani23424
Minulle kelpaisi tässä vaiheessa viisi uutta ulkomaalaista pelaajaa. Mielellään todella kovia tekijöitä.
- Laura1
Mikäli vanhat loukkaantumiset eivät kummittele eikä uusia tule,niin uskoisin olevan liigan eliittipakki edelleen.En usko,että on lähtenyt vaan pelailemaan vaan antaa kaikkensa. Kyl toi tyrkyllä tai ulos-meininkikin jotain kertoo nöyryydestä. Hänhän voisi ihan aiheesta vähän briljeerata saavutuksillaan. Ei tollasia miehiä monia liigassa ole näkynyt. Uskon,että ollaan tehty hyvä kauppa.
Ensimmäisenä tuli mieleen,kun luin,että kyseessä on iso ja fyysinen pakki, että näin sit reagoitiin meidän heikomman pakin Juho Jokisen "tiskirättinä"olemiseen. Se olisi ollut jopa huvittavaa katsella,jos ei samalla olisi säälintunne hiipiny puseroon. Pakit eivät saa olla liian heiveröisiä.Mitä sellaisilla pakeilla on tekoa, kysyn vaan?!
Jotain muutakin siellä on tulossa. Pukki on tainnut tulla jo niin vanhaksi,että antaa joululahjat jo nyt;)- venäjältähän
tulee paljon fyysisiä pelaajia!?!
- Laura1
venäjältähän kirjoitti:
tulee paljon fyysisiä pelaajia!?!
jos ja kun Änäriä pidetään fyysisesti vaativana paikkana, niin miten ihmeessä sinne on päässeet ne monet venäläiset tähdet (mm.Malkin ja Ovetchkin),jos venäläiset eivät osaa fyysistä peliä?
- tietoa
.. muistaakseni Jurzinovin valmennuksessa kultaa. Kautena 1991-92 pelasi parikymppisten viisikossa Kasparaitiksen pakkiparina Jashin - Kovalev - Nikolishin -ketjun takana.
- 14+12
Ja kräpät maksaa....
14+12 kirjoitti:
Ja kräpät maksaa....
mut V****taako kun Oulun Kärpät on aloittanut jo nousun kohti sarjakärkeä...Tuttuun Tapaansa:)))
- ku et
Kiekko-Guru kirjoitti:
mut V****taako kun Oulun Kärpät on aloittanut jo nousun kohti sarjakärkeä...Tuttuun Tapaansa:)))
saa persettä?
- pitäkää riveisä
ku et kirjoitti:
saa persettä?
Hyvin on iuskieevits pelannu mitä oon teksti-tv:ltä kattonu.
- kattonu
pitäkää riveisä kirjoitti:
Hyvin on iuskieevits pelannu mitä oon teksti-tv:ltä kattonu.
radiosta niitä pelejä ja eikä se yhtään hassummin oo pelannukkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 904034
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2051559- 761420
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401110Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3271036- 48979
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136949Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86919- 98909