Jos joku Delphi-osaaja (useamman vuoden kokemus) on töitä vailla, niin kannatta käydä tsekkaamassa www.sihti.fi ja avoimet työpaikat. Oma kokemukseni ei riittänyt, mutta paikka vaikutti haastavalta.
Töitä Delphi-osaajalle
6
1231
Vastaukset
- mammalohi
http://www.hesburger.fi/
Itse osaan vaan Visual Basiccia, niin en saanut töitä. Ranskiskoneessa kun kun on niitä nappeja aika monta :(
Jos osaa kääntää, niin kuulemma pihvejä kääntämään ois päässy heti - Delphikoodari..
Itse vähän epäilen, että mitä nämä henkilöstövuokrausfirmat oikein ovat? Tarjoavatko ne vain pätkätöitä?
Kävin eräässä (varmaan tunnet!) firmassa työhaastattelussa, Delphi koodaria etsivät. Peruin sen paikan sitten, koska se oli liian kaukana kaikesta ja ilmoitin että ehkä myöhemmin. En tiedä närkästyikö ne siellä, mutta (keljuilu viestin jälkeen) sanoivat että minun osaamisella heillä on yli 3700e/kk palkka siellä? Noh...? Mitä tuohon nyt sanoa? Mutta minä en hae sinne enää vaikka olisi 6000e/kk!
Minun motto on se, että asiallisuus pitää olla molemmin puolista! Niin työnantajaltakin kuin työnhakijaltakin!- Delete program ? (Y)
Eipä ole palkat sitten nousseet juuri lainkaan niistä ajoista (2002) kun minä vielä tein Delphi-hommia. Ei ole kukaan kysellyt töihin, mutta en ole itseäni tosin mihinkään tarjonnutkaan. Katsoin ihan mielenkiinnosta ja siellä ollaan näköjään versiossa 7 nykyään. Tosin Delphissä on ollut hyvää se, että peruskääntäjä on edelleen sama vanha (Modattu Turbo Pascal) ja kaikki uusi on ollut lähinnä pelkkää lisähärpäkettä jo versiosta 3 lähtien. Niiden haittapuolena on sitten tullut Delphiinkin lisää hitausmomenttia.
- 20+18
Eipä taida olla Delphi osaajia työttöminä!
Kun taas noita muiden kielten taitajia näyttää olevan. - Anonyymi
Jos ei löydy TE-toimiston sivuilta ja suoralla firman nimellä ilman välikäsiä niin paikka on arveluttava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214486Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408326Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486082SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1705685Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.694327Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm584080Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263975"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692713