maksaa pois, SDP ? Historiallisen taloudellisen nousukauden aikana SDP:lle sopi vain minimaalisesti lyhentää valtion velkoja. Oli parempi jakaa rahat kulutkseen. Milloin tämän hetken näkymillä ajattelette, SDP, velkojen maksuun voitavan ryhtyä? Osa meistä ei tosin näe sitä aikaa. Onneksi he eivät myöskään näe sitä tilaa, jonne Suomi ajetaan onnettomien sosialistitunarien rakentaman epärealistisen hyvinvointivaltiokokeilun johdosta. SDP:tä ei saa koskaan päästää vastaamaan heille liian vaikeista asioista.
Milloin velkoja pitäisi
ihminen x
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kun sdp on oppositiossa he huutavat yhtenä päivänä, että hallitus ei elvytä tarpeeksi. Toisena päivänä he huutavat, että hallitus velkaannuttaa liikaa Suomea. Demareilla ei ole mitään linjaa. Eikö nämä pellet tajua, että pelkästään huutamalla ja räksyttämällä asiat eivät parane eikä ne myöskään parane jos yhtenä päivänä mennään yhteen suuntaa, toisena päivänä toiseen suuntaan.
...vallanhimo on sokaissut pissapäiset demarit täysin.
Heinänluoja möykkäsi tehylakkosa, että valtion kassassas on rahaa. Ne pitää jakaa laman alla tehyläisille. Vaikka ruumita tekemällä. Kunnat kuseen.