Kävin eilen 2.11 Tampereen Tapiolan konttorissa asioimassa. En ole missään saanut niin hyvää palvelua kuin siellä. Neuvonnan naisvirkailija oli erittäin ystävällinen ja avulias olematta mitenkään teennäinen. Vakuutusvirkailija taas asiansa osaava ja miellyttävä. Teitte minuun niin ison vaikutuksen että siirrän kaikki vakuutukseni teille! Harvinaista nykypäivänä..
Hyvä Tapiola!
Vaikuttunut
6599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joo, aika hyvä provo.
Ilman muuta voi olla tottakin tässä vaiheessa, kun mitään ei ole sattunut.
Mutta kun jotain sattuu, ei olekaan niin iloista toimintaa.
Jatka vaan samaan malliin. Muista laittaa kotivakuutus, henkivakuutus ja tapaturmavakuutus samaan paikkaan.
Ja vielä liikennevakuutus. Keskittämällä hommat etenee parhaiten, kun ongelmia tulee. Voit pyytää Tapiolan kotivakuutuksen oikeusturva-vakuutuksesta lakimies-korvauksia, kun taistelet vaikka Tapiolan liikennevakuutus-asiasta käräjille. Ja tulos on taattu :)
Kannattaa lukea oikeusturvan perikatoa ja oikeusturvan ajankuvaa..
Mulla on kans "mukava" kokemus vakuutusten siirtämisestä Tapiolaan. Nuorena yrittäjänä olin saanut kutsun kartoitukseen, asiakaspalvelusta minut ohjattiin noin 60-vuotiaan miehen juttusille. Hän kätteli rempseästi ja sanoi "käydäämpäs nämä vakuutukset vauhdikkaasti läpi niin päästään syömään" että "hän tarjoaa lounaan" jne. No, jokaiseen vakuutukseeni tuli alennusta jokunen kymppi... ja siirsin vakuutukset. Siirryimme käytävään jolloin tämä mies sanoi vievänsä allekirjoitetut paperit toimiston tytöille. Odottelin vartin kunnes menin perässä etsimään miestä. Asiakaspalvelusta tyttö sanoi että SE MIES oli poistunut talosta ??? Myöhemmin paljastui seuraava silmään kusasu , joissain vakuutuslapuissa luki " lasku sisältää ensimmäisen kauden tutustumis tms alennusta" eli hinta nousi automaattisesti seuraavana vuonna... Jotta kuvio olisi täydellinen korvaukset Tapiolan vakuutuksesta (liikenne/tapaturma) hylättiin tökerösti. Mm korvauskäsittelijät puhuivat lääketieteellisillä termeillä joita eivät tosiasiassa tienneet, syyttivät lääkäreitä , syyttivät minua, suuttuivat puhelimessa henkilökohtaisella tasolla (jolloin naureskelivat ja uhittelivat) ... kaiken kaikkiaan , puhuttiin yhteistyöstä alkavan yrittäjän kanssa , mutta lopputulos oli LÄHES MAFIAN kaltainen kohtelu. En toivoisi tätä kenellekkään jolla on iso perhe elätettävänä.
tunnistaa tämän herra Tappiolan kirjoitukset vaikka eri nimimerkillä yrittääkin kirjoitella. yrittäjä vm-70=Tappiola. Mistäköhän miehelle noin suuri katkeruus Tapiolaa kohtaan... Liekö tullut monon kuva ahteriin jossain vaiheessa. :))))))
Miten olisi totuuden mukaisia selostuksia ? Ehkä 90 % tosia , sen mitä ilkeää kirjoittaa ilman että laittaa omaa nimeään näkyviin. Katkeruus on peräisin siitä useita vuosia kestäneestä "turvallisuuden tunteesta", joka osoittautui aivan totaaliseksi harhaksi. Vuosien kuluessa olen kuitannut Tapiolalle noin 30.000-40.000 euroa perheeni ja yritykseni vakuutusmaksuja. Ja sitten vakuutusturva onkin vain lavastus , jonka lopuksi aina kehoitetaan kääntymään KELAN puoleen. Hyi hitto , ku sylettää!
Kerro mulle edes kourallinen tyytyväisiä asiakkaita, joilla korvaukset toimineet?
Asiakkaita lisää pirttiin nuoleskeleva työntekijä on sitten korvauspuolella muuttunutkin pirun lakeijaksi.