Keskusta uppoo yhä syvemmälle suohon
Noutajaa tulee
494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kansanedustajat tietävät, mitä ihmiset ajattelevat. Luulisin, että lähes 90% kansasta on sitä mieltä että luottamus politikoihin on vähentynyt.
uppoaa, joten taitaa sinunlaisellesi demufanaatikolle olla kova paikka, kun demarit joutuu olemaan vain opppositiossa, pääsemättä kusettamaan köyhiä valheillaan.
SAK/sossudemumafia on YÖKH!!!! Oksettavan saastaisia yhteiskuntateroristeja, ja kansanalistajia.
Mitä muuten sinne terijoen hallituksen päämajaan kuuluu? Sieltähän tuo viestisi tuli.
Kenenkään poliittiseen kantaan puuttumatta voidaan kysyä, että eikö juuri oppositio anna hallitukselle kritiikkiä sekä yritä näyttää hallitukselle sen virheet ja munaukset? Näyttäisi se järki viihtyvän paremmin oppositiossa kun hallituksessa. Hallitus ei vain näytä oppivan mitään eli ei kovinkaan näyttävästi yritä korjata jatkuvia esiin tulevia epäkohtia. Kepuhallitus ei oikein näytä saavan mitään aikaan, eikä tosin ole ihan taattua, että muutkaan saisivat.
On kuitenkin selvää, että muunlaisella hallituksella ei olisi näin suurta uskottavuusongelmaa, kuin on nyt kepuhallituksella. Luottamus hallitukseen on kadonnut niin kansalta kuin kansanedustajiltakin. Luottamusäänestys ei kertonut koko totuutta ja ilmankos ministerinvaihdoksesta niin kiivaasti nyt keskustellaan. Toivottavasti muistavat, että liiallisella itsekkyydellä ja röyhkeydellä ei seuraavissa vaaleissa pitkälle pötkitä. Tosin mätä liha on jo merkattu ja sen puoleen ei kansalla ole hätää.
Onko vaalirahakohu heikentänyt poliitikkojen uskottavuutta?
Kyllä 91% Ei 9%
Ääniä 6710