käyttää visa automaattikorttia?
Voiko spermapankissa....
tyhmätytteli
14166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mihin sitä käyttää
että ostaisin spermaa kun mulla ei oo poikakaveria.
halvempaa..
kun hinnat porvarillisessa spermapankissa pidetään tällä tasolla. http://www.vaestoliitto.fi/lapsettomuus/hinnat/
käyn polkasemassa sinua ihan ilmatteeks jos olet kaunis
aina maksaa.
on ihan oma tallelokero. Sinne voi ladata spermatalletuksia aina halutessaan, tallettajia yleensä löytyy. Kun tyhmätytteli aikansa miettii niin kyllä hän ratkaisun keksii jotta ei tarvitse tulla sormella näyttämään. Talletusten nosto saattaa kuitenkin tulla kalliiksi.
hoo hoo.
Tietääkö joku paljonko on spermapankin korko tätänykyä?
Kannattaako jo sijoittaa vai pidättelenkö vielä?
Edellisen laman aikaan kaikki muut pakit teki konkurssin mutta sperma pankki pysy pystyssä. Korkoa en tiedä mutta luulen että jos sinne laittaa säästöön 6 gr spermaa niin saa korkona 2 gr. Soittakaa ja kysykää pankista.
hyvällä tai huonolla tuurilla lusikallisella saa 3,5 kg paketin 9 kk päästä, aika reilua eikö vaan? Päättele itse kannattaako vai ei!
http://www.vaestoliitto.fi/lapsettomuus/sukusolulahjoitus_ja_spermapankk/spermapankki/
Ja itselleni kyseisen pankin kanssa asioiminen on vierasta, koska meikäläisen pirttiviljely on ollut sen verran vilkasta, että "aineet" on käytety kotitarpeisiin.
No se siitä ja nyt asiaan - siis sinun munattomuuteesi...
Annoit muuten itsellesi määräajan kumota väite suomalaisten ryhmittymisestä puolustukseen.
Viestissäsi 25.7.2009 13:09 otsikolla "Sormiharjoituksena menee!" uhoot näin:
"
Mutta luin läpi ja kyseinen selvitys on tyypillistä porvarillista "talvisotahistoriaa", jolla pönkitetään ns. valkoista valhetta, siis historian väärentämistä, mutta palaan illalla paremmalla ajalla asiaan, nyt aikaa vain pari minsaa, ja kyseisen selvityksen kumoamiseen menee ainakin 10 heheee...
"
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8333689/39036708
Joko kohta suoritat lupaamasi tehtävän - eikö sinulla ole munaa vastata huutoosi?
Annoit itsellesi aikaa iltaan asti ja nyt on kulunut asiasta useita kuukausia ja et ole vielä saanut mitään aikaiseksi asiassa. Kysymyksessä ei ole Kallen antama määräaika vaan sinun itsesi sinulle itsellesi antama määräaika.
Mutta silti Kalle katsoo hänellä olevan oikeuden muistuttaa sinua asiasta aina niin halutessaan kunnes olet suoriutunut palstalaisille lupaamasti tehtävästä.
Joten ole huoleti - muistutuksia asiasta tulee jatkossakin. Lupauksesi palstalaisille ei saa unohtua vaan siitä pitää sinua muistutettavan kunnes olet lupauksesi lunastanut tai myöntänyt, ettet tehtävästäsi suoriudu
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8594166/40792769
Kysymykseen
"Katsotko voitavan Suomea pitää syyllisenä tietämättä, että mitä lakia ja pykälää vastaan maa on rikkonut?"
vastasit näin:
"Ei tietenkään, minun mielestäni kysymys on älytön, typerä ja täysin naurettava."
Mitä lakia ja pykälää vastaa Suomi rikkoi oikeuttaen näin neukkulan hyökkäyksen?
Jos et tähän kysymykseen pysty vastaamaan niin silloin katsot, ettei Suomi ollut hyökkäykseen syyllinen.
Ja nyt odotamme vastaustasi malttamattomina, niin Kalle kuin monet muutkin palstalaiset, sillä saadaanhan nyt vihdoinkin piste Talvisotakeskustelulle