EU:n moite porvarien verokevennyksistä

Nyt jo EU moittii porvarien verokevennyksiä ja niiden olematonta hyötyä tämän taloustaantuman hoidossa.

Olisiko välikysymyksen paikka?
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mutta verojen alennukset lisäävät aina verotuloja, tiedetään Kokoomuksessa. Laffer-käyrä. Ronald Reagan. Reaganismi.

Kaikki tuijottavat palkkakuitissaan vaan sitä perkeleen veroprosenttia. Jos se vähänkään alenee, niin heti ruvetaan töissä painamaan hullun lailla, tiedetään Kokoomuksessa. Kokoomuksessa tuijotetaan väärää lukua palkkakuitissa: veroprosenttia eikä nettotuloja!

Katainen on itseoppinut uusliberalismin opettaja Kansallisesta Sivistysliitosta - Friedrich Hayekit on tarkkaan luettu ja alleviivattu. Fundamentalisti.

Kummalla puolella ollaan: http://fi.wikipedia.org/wiki/Lafferin_käyrä ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Demari-69 kirjoitti:

Nyt jo EU moittii porvarien verokevennyksiä ja niiden olematonta hyötyä tämän taloustaantuman hoidossa.

Olisiko välikysymyksen paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu