Olisiko jollain kokemuksia Ikea-keittiön asennuspalvelusta Turun seudulla? Ikean sivuilla ilmoittavat asennusliikkeeksi Duo-palvelut Turun seudulla. Onko joku käyttänyt heitä ja millaisia ovat kokemukset? Hoituiko homma sovitusti ja minkä hintainen asennus suurinpiirtein oli (itsellä olisi kyseessä n. 20m2 simppeli keittiö, johon kalusteet tulisivat kahdelle suoralle seinälle - ei kulmia, eikä saarekkeita).
Vastaukset 17
- ,m,m,m,m
Ei ole tietoa, mutta noin yleisesti voisin sanoa että kannattaa pyytää katsomaan, niin saa tarkemman arvion. Samalla kun uusit kalusteet, niin katso samalla valaistus ja pistokeasiat kuntoon jos tarvetta.
- uusi keittiö
Itse käytin kyseistä asennusliikettä L-mallisen keittiön asentamiseen. Sain täyden kympin palvelua.
Yhteydenotosta sekä mittauskäynnistä lähtien jäi sellainen olo että homma hoituu.
Keittiö oli neljässä päivässä käyttövalmis putkitöineen, sähkötöineen ja laatoituksineen.
Asentajat siivosivat vielä lähtiessä jälkensä!
Voin suositella omakohtaisella kokemuksella. Sain ensiluokkaista palvelua! - parikka
Joo sama juttu . Mielestäni särmää toimintaa.
Olemme kyseiseen firmaan tyytyväisiä! - Köksat
Millainen loppusumma kahdelle edelliselle kirjoittajalle tuli asennuksesta? Oliko kallis juttu. 60% kai saa kotitalousvähennystä työstä, eikö vaan?
- jossu13
tyhmänä käytin toista yritystä kokoamaan ja asentamaan rivitalomme keittiötä ja p:lleen meni.
Onneksi sain Duo-palvelut korjaamaan kehnon asennusjäljen. Omasta puolestani voin myös suositella kyseistä firmaa. Asentajat olvat tosi särmiä heppuja.
Ihmettelen muuten ettei Ikea mainosta kyseistä yritystä paremmin... - Perhe O.
Olemme käyttäneet firmaa vuosien varrella useamminkin. Pidämme heidän tavastaan toimia ja tavallaan olemme tulleet tutuiksi tässä matkan varrella. Työn jälki on ainakin tiedossa eikäsiinä ole ollut valittamista. Nytkin saimme pika-aikataululla vaatekaapit ennen joulua. Suosittelemme ehdottomasti!
- Käsi-ilman-peukaloa
Joo duo-palveluita ainakin vastaavat puhelimeen ja ovat yställisiä!! Saamaa ei voi sanoa kaikista nakkikioskin pyörittäjistä ja remonttireiskoista. Ei muuten sit kannata kysyä Ikealta asunnuspalvelua vaan soittaa suoraan duo- palveluille
- tomppa2
Käsi-ilman-peukaloa kirjoitti:
Joo duo-palveluita ainakin vastaavat puhelimeen ja ovat yställisiä!! Saamaa ei voi sanoa kaikista nakkikioskin pyörittäjistä ja remonttireiskoista. Ei muuten sit kannata kysyä Ikealta asunnuspalvelua vaan soittaa suoraan duo- palveluille
Meidän keittiöremontin teki V-S Remonttipalvelut Oy, toimii ikean asennusliikkeenä. Olimme todella tyytyväisiä heidän ammattitaitoon, tekivät myös kph remontin meille.
- "kaarina"
tomppa2 kirjoitti:
Meidän keittiöremontin teki V-S Remonttipalvelut Oy, toimii ikean asennusliikkeenä. Olimme todella tyytyväisiä heidän ammattitaitoon, tekivät myös kph remontin meille.
no en ole kyllä ihan samaa mieltä. Asentajat hyppäsivät tupkilla koko ajan ja tuli jotenkin sellainen olo ettei taida olla oikein homma hanskassa kuten ei sitten ollutkaan. lopputulosta on korjattu kahteen kertaan jälkikäteen.
hiphei ja artisti maksaa - Pettynyt34
Käsi-ilman-peukaloa kirjoitti:
Joo duo-palveluita ainakin vastaavat puhelimeen ja ovat yställisiä!! Saamaa ei voi sanoa kaikista nakkikioskin pyörittäjistä ja remonttireiskoista. Ei muuten sit kannata kysyä Ikealta asunnuspalvelua vaan soittaa suoraan duo- palveluille
Täysin päinvastainen kokemus Duo-Palvelut Oy :n toiminnasta. Puhua kyllä osattiin mutta kun tuli laskun aika niin ei puheet enää pitäneetkään kutinsa. Ylilaskutusta sekä työssä että tarvikkeissa. Kun pyysit selvitystä olivat vain ylimielisiä että se on yksityisasiakkaan kohtalo joutua odottamaan palvelua ja maksamaan siitä ylihintaa. Firmat ne on jotka ovat heille tärkeitä. Siellä ei valiteta ylilaskutuksesta vaan maksetaan kiltisti mitä laskun loppusummaan on kehdattu aliarvoisesta työstä ensin laittaa ja sitten se summa vielä kaksinkertaistaa.
Todella surkea ja asiakaspalvelutaidoton esitys.
En käytä koskaan ja osaan kyllä kavereille kertoa mitä firmaa ei ainakaan kannata käyttää. - huonokokemus
Edellisen kirjoittajan kokemus Duo-Palvelut oy:stä tuntuvat tutuilta.. puhua osaavat ja selityksiä piisaa. Useamman kerran jouduin ottamaan yhteyttä heihin, ja joka kerta oltiin siellä "juuri soittamassa minulle / juuri kirjoittamassa viestiä / plää plää plää"..
Usemman kuukauden vehtaamisen jälkeen ei juuri mitään saatu aikaiseksi. En suosittele. - Surkeafirma
Edelleen tuntuu jatkuvan tämä toiminta. Puhutaan kyllä mutta kun reklamoi niin johan muuttuu asiakaspalvelu haista kettuiluksi. En todellakaan suosittele tätä porukkaa!
- Anonyymi
"kaarina" kirjoitti:
no en ole kyllä ihan samaa mieltä. Asentajat hyppäsivät tupkilla koko ajan ja tuli jotenkin sellainen olo ettei taida olla oikein homma hanskassa kuten ei sitten ollutkaan. lopputulosta on korjattu kahteen kertaan jälkikäteen.
hiphei ja artisti maksaaMeilläkään ei mitään ongelmia V-S Remonttipalveluiden kanssa. Kaikki sujui ilman ongelmia
- Simoo12
Ihan itte tein koko keittiön muijan kanssa kasailtiin kaapeja ja yms kodinkoneet samaaan syssyyn ja lattiat seinät sähköt ja vesipisteet ja sama kylppäriin ikean kaapit ja lavuaarit sekä kodinhoitohuone ja sinne kaapistot ja kun vielä paisui niin nikkaroin saunan uusiksi no sinne ei saanu mitään ikeasta
aikaa ei voi laskea kun piti käydä välillä töissä
mutta tulipahan tehtyä - Niiinpä
V-S Remonttipalvelut tekevät ohareita asiakkaille. Lupaavat ensin ottaa hommat ja keräävät asiakkuuksia. Kun työt tulevat ajankohtaiseksi niin eipä löydykään tekijöitä. Useammalta työkaverilta kuulin saman tarinan.
- Anonyymi
Olen usein ihmetellyt, miten firmat voivat saada eri ihmisiltä niin erilaisia arvioita.
Itse tarvitsin ison, monta viikkoa kestävän sisätilaremontin. Sovin V-S Remonttipalvelun kanssa työstä neljä kuukautta aikaisemmin. Työt alkoivat sovittuna päivänä "kellonlyömän tarkkuudella".
Firman yhteydenpito asiakkaaseen - ja asiakaspalvelu yleensäkin - oli erinomaista tasoa. V-S Remonttipalvelun kautta hoitui kaikki putki- ja sähkötyötkin. Remonttiin sisältyi myös Ikea-keittiön asennus. Urakassa ei tullut vastaan mitään yllätyksiä. Olen varsin tyytyväinen asiakas.- Anonyymi
Sama homma meillä. Ei mitään ongelmia ko. firman kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981057
- 119873
- 48855
- 144842
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32559
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47538- 80530
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 65516
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3464Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31456- 45453
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61450- 41446
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446