Kiitos Iltasanomille että on ajatellut meitä naisiakin vkl:n pääaiheessaan.
Kiva lukea (ja katsella) Danny-juttua kun yleensä on juttua hintahtavista miehistä tai sitten puolialastomista naisista.
Kiitos vielä kerran, olen ikuinen Danny-fani.
Kiva lukea (ja katsella) Danny-juttua kun yleensä on juttua hintahtavista miehistä tai sitten puolialastomista naisista.
Kiitos vielä kerran, olen ikuinen Danny-fani.
Vastaukset 15
Vanhimmat
vaan,Hilkka 95v.!
Minun mielestäni meidän kaikkien Danny-fanien on taisteltava sen puolesta että pidetään Danny Suomessa ja että hän entistä useammin esiintyis eri puolilla Suomea. Myös televisio voisi näyttää enemmän.
Dannyhan lienee suomalaisista ainoa jonka konserttilippuja myydään myös ulkomaille, kysyntää on siis sielläkin.
Mutta näytetään yhdessä että ei meiltä kaikkea voi viedä!!!!!!!!!!!!!!
Joskus on niin vaikeata eroittaa iva kohteliaisuudesta.
D keikka bussi on tuolla messuhallin parkkipaikalla kk toiseen käyttämättä.
Dannyn keikkahenkilöstö liikkuu aika paljon lentokoneella, bussilla vain lähiseudulle.
Ne on mambat ja dingot jotka busseilla joutuu ajelemaan. Niin ja tähkät.
Eihän sitä vanhusta nyt kukaan kutsu kun Suomen sisällä.
Mutta nuorisolle ei tollainen elähtänyt rokkivaari sano mitään.
Yököttää koko Lipsanen Armi-sekoiluineen minuakin.
Ja olen siis 50-luvulla syntynyt mummo-ihminen!
Niin sitä sanotaan, että aika entinen ei koskaan enää palaa... Nykymummot ovat rauhallista sorttia eivät rokkaile kylillä, kun maaseutu autioituu.
Äiti joskus kun olin pieni, ihmetteli että mikä ihme Dannyssä oikein vetää... häntä ei kiinnostanut. Tv-ruutu oli täynnä Danny-faneja, roikkuivat varmaan lavanreunalla ja leukapielistä valui kuolaa.
Usein näkyi tv-ruudussa Danny jos vetämässä minkälaista biisiä.
Sehän vois sillä tyhjän panttina seisovalla keikkabussillaan kiikuttaa vanhempaa kalustoa Karjalaan nyyhkimään ja vaatimaan Karjalaa takaisin. Bussikeikan ohessa se voisi sitten sjungata vanhoja biisejä tai joitain karjalaissikermiä. Surumieliselle ihmiselle kun menee läpi vaikka virret kun ne lauletaan tunteella.
On todella, todella säälittävää ja säälittävän näköistäkin että ihminen vielä liki seitsemänkymppisenä joutuu esiintymislavoilla keekoilemaan. Eiköhän sellainen ihan oikeasti ole jo paljon nuorempien työtä. Vai eikö vanhan herran rahat riitä? Eikö ole taiteilijaeläkettäkän musiikkineuvokselle myönnetty? Kumma että joku vielä esiintymisiä tilaa.
Itse en edes silloin herran kulta-aikoina 60-luvullakaan hänestä pitänyt, leimautui jo silloin pelkäksi pisnestä tekeväksi kylmäksi ja harkitsevaksi liikemieheksi mutta vain keskinkertaiseksi iskelmälaulajaksi. Pelkillä laulullisilla ansioillaan hän ei olisi pärjännyt mitenkään, siinä tarvittiin kovaa ja harkittua markkinointia ja sen hän osasi. Taitava myyjähän myy vaikka eskimoille lunta.
Dannylle on jäänyt sama levy pyörimään ja luulee olevansa edelleen nuori. Vaikka makkarankuoret kiristää ja mietintämyssy harvenee ja naama veltostuu. Ei Danny koskaan pystyisikään vetäytymään yhtä arvokkaasti kuin joku Fredi. Se meinaa lähteä vissin tuohisaappaat edellä, kai se on sen mielestä kunniakasta jos muuten maine ei niin kunniakas olekaan.
Vanhakin ihminen osaa jorata, pitääkö muka aina näyttää niin hem****n hyvältä...?
Kateellisia on aina riittänyt. ...Ja kateellisisten painoisella lihavuorella ruokkisi kaikki maailman nälkäiset ja vanhukset vanhainkodeissa.
Itse ei kyllä ole Dannya tullut kuunneltua, mutta miksei vanhakin voi yrittää vai pitääkö kaikkien vanhojen ihmisten heilutella vaaleanpunaista kukkaa ja odottaa että muut hoitaa ympärillä?
Danny on kuin Tom Jones! Paranee iän myötä tai sanotaan että säilyttänyt sen nuoruuden raikkautensa. Se ei vaan kaikilta onnistu, ei pelkkä korkea ikä ole tae suosioon. Tarvitaan myös sitä kuuluisaa karismaa.
pitäkää ukko suomessa. olin teneriffalla Tangoravintolassa ja voi mikä itseään täynnä oleva ukonkäppyrä.
ei ottanut yleisöä huomioon, esiintyi kuin euroopanomistaja.
Ennen Matti Nykänen hällä sentään on meriittejä, ilkalla ei mitään kuin avioliitón rikkojan maine.
Levy pamia naamariin ja iistvörginiaa vaan.
15 vuotta sitten oli HS kuukausiliitteessä juttu mitä olisi tapahtunut jos olisimme hävinneet talvisodan. Neuvosto-Suomessa Matti Nykänen olisi armeijan majuri urheilusaavutustensa vuoksi ja kukaan ei olisi kuullut Alla Pugatsovasta, kun Danny olisi ehtinyt tehdä sen kaiken aiemmin ja enemmän pugatsovamaisemmin.