Inkilänmäki, lähin posti

.....

Missä on lähin postitoimisto Inkilänmäen alueella asuville.

2

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Silloin joskus

      Pekan Pubin talossa. Hyvin toimi, posti, ja ystävälliset virkailijat. Samassa rakennuksessa oli silloin joskus r-kitka ja oikea elintarvikekauppa. Ja Kettulanlahdessakin oli silloin posti ja ruokakauppa, ehkä useampikin. Entäs nyt?

      • Kusti polkee

        Kuopion keskustan posti muuttaa ja uudistuu

        18.08.2009

        Kuopion keskustan posti muuttaa uusiin tiloihin elokuun lopussa. Posti muuttaa osoitteeseen Kauppakatu 40-42. Muuton yhteydessä postin ilme uudistetaan.

        Posti suljetaan nykyisellä paikalla Tulliportinkadulla perjantaina 28. elokuuta muuton vuoksi normaalia aikaisemmin, eli kello 17. Uusi Postin myymälä avautuu maanantaina 31.8. kello 8. Posti on avoinna arkisin kello 8-20 ja lauantaisin kello 10-14.

        Uusissa tiloissa erilaiset tuotteet ryhmitellään selkeiksi, helposti löydettäviksi kokonaisuuksiksi. Tarjolla on Postin laaja tuotevalikoima niin kuluttaja- kuin yritysasiakkaillekin.

        Kuopion postin uudistaminen on osa laajempaa Postin palveluverkon kehityshanketta. Postin palveluverkosto koostuu yli 1 100 postista, joista noin 130 on Postin omia myymälöitä ja loput postiyrittäjien myyntipisteitä. Päivittäisiä asiakaskäyntejä on noin 100 000. Tähän mennessä lähes sata postia on saanut uuden ilmeen ja sisustuksen. Tutkimusten mukaan asiakkaat arvostavat Postin luotettavuutta ja tuttuutta sekä asioinnin helppoutta.



        Lisätietoja kaikista postipalveluihin liittyvistä asioista saa Postin palvelunumerosta kuluttajille 0200 71000 (pvm/mpm) ma-pe klo 8-20 ja la klo 9-14, ja yrityksille 0200 77000 (pvm/mpm) ma-pe klo 8-18.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      225
      1588
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      37
      1449
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      62
      1288
    4. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1280
    5. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1204
    6. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      76
      1189
    7. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1173
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      1008
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      992
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      179
      883
    Aihe