S-sarjan diesel

Kertokaa käyttökokemuksia S-sarjan dieselistä. Mitä kestää kilometrejä ja miten kestää suolavettä, eli ruostuuko ja mistä jos ruostuu? Haarukassa -93 - 99 malli kunnosta riippuen.
1239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei ole omakohtaista kokemusta vaan kuulopuheita. Kuulemma 3.5litrainen diesel ei ole kovin kestävän koneen maineessa. Parempi ja tehokkaampi on 3litrainen diesel.
Tuota 3.5 valmistettiin 91-96 ja 3.0dieseliä 95-99.
Tuo W140 on aika massiivinen auto. En usko ruostumisen olevan suurin ongelma.

mersuforumilta saat lisää tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ak kirjoitti:

Kertokaa käyttökokemuksia S-sarjan dieselistä. Mitä kestää kilometrejä ja miten kestää suolavettä, eli ruostuuko ja mistä jos ruostuu? Haarukassa -93 - 99 malli kunnosta riippuen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu