Voisiko rokotetta käsitellä niin juuri ennen pistämistä että tiomersaali otettaisiin pois? Onnistuisiko kotikonstein?
ELOHOPEA pois ennen pistämistä?
suodatin..
23187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Onnistuisiko tiomersaalin poistaminen juuri ennen rokotusta kun säilöntäainetta ei enää tarvita?
on vouhkata. Ihminen saa kauheesti kaikkia myrkkyjä elämänsä aikana ja silti pysyy hengissä Kiitos maksan ja munuaisten. Mummu kertoi, että elohopeaa käytettiin muinoin lääkkeenä, kun ei tiedetty, että se on myrkyllistä, mutta aika vanhaksi nekin "hoidetut" silti elivät. Tossa yhdessä rokotteessa on niin vähän, ettei se kyllä tapa eikä sitä kannata sen takia jättää ottamatta.
Samoin monet muut sairaudet teollistuneissa maissa.
Elohopea on pelkästään myrkky eikä sitä edes tarvittaisi rokotteissa. Oikein kaksi vastausta sinun piti laittaa peräkkäin kun suutuit elohopeaa koskevasta viestistä niin kovin ;)
päivässä ei ole paljoa ja ihan asiallisiahan nuo olivat.
Onko myrkyn laittaminen elimistöön asiallista? No pitihän myös Hitler asiallisena ihmisten myrkyttämistä... ehkä olet samanlainen
myöskään silakkaa. Saat yhdestä silakasta yhtä paljon elohopeaa, kuin yhdestä rokoteannoksesta, mutta sellaisessa muodossa joka kerääntyy elimistöön. Että silleen!
Kyse on eri elohopeasta. Ota selvää. Tiomersaalin etyylielohopea on myrkyllisempää ja vuosien saatossa aiheuttaa paljon pahaa elimistölle. Ei poistu vaikka veressä ei näkyisi enää. Vai onko todisteita poistumisesta?
On se kuule pikkuusen eri ruuansulatukses ku ajan kans suoraan verenkiertoon!!!
Ja vaikka ne kuinka väittää että on eri tyyppisiä elohopeoita niin alkuaine taulukos on vain YKSI...
Oppikaa kuinka propakandaa käytetään
Nyt meni hörhöllä tyylit sekaisin. Eli etyylit ja metyylit. Jos elohopea ei poistu elimistöstä, niin miksi elohopea-altistusta seurataan virtsan elohopeapitoisuusmittauksilla? Vai hyppääkö elohopea sitten pytystä takaisin takaoven kautta?
natsikortti pöytään
natsi = natsi
Ei sun tarvitse tietää kaikkea maailman asioista kun olet kouluttautunut matalalle tasolle. Haet vaan sen piikin ja sillä selvä ja asia on ohi sitten päiväjärjestyksestä. Sun ei kuulu tietää mitään elohopeasta.
RUOKASUOLASSA ON KLOORIA APUUUAAA APUUAAA SAISIKO SEN POIS LABORATORIOSSSSSAAAAA
Kloori tai muut myrkyt eivät ole mitään verrattuna elohopeaan.
Elohopea kerääntyy keskushermostoon ja rasvakudoksiin. Se ei poistu elimistösä kuten kloori. Ja puhutaan nyt kuitenkin ihan eri asioista.
Ymmärrän yskäsi, olet vihainen kun totuudet elohopeasta tuodaan julki. Oletko kenties THL:llä töissä vai omistatko lääketeollisuuden osakkeita?
tavallisia pulliaisia juttelemassa, että turhaan kiihkoilet. Maalaisjärkeä kannattaa käyttää.
ettet vaan sittenkii oisi joku fasistinen ylilääkäri?
Kas kun sekin aine voi olla kemiallisesti erilaisissa olomuodoissa, jotka reagoivat eri tavalla.
Turha on puhua pelkästään ELOHOPEASTA. Mene tonne toiseen ketjuun lueskelaan, laitoin sinne teille vouhottajille ja vouhkaajille todellista tietoa. Mutta ei se varmaan teidä tyhmiin päihinne taida mennä......
Joten hukkaan meni sekin vaiva.
Otetaan rokotuksen valmis ruisku neuloineen neulapuoli ylöspäin kämmenten välin ja hierotaan sitä kämmenten välissä. Näin rokotteen lämpötila nousee ja elohopea nousee rokoteneulaan kuten kuumemittarissakin elohopea nousee. Sitten elohopeaa täynnä oleva neula otetaan pois ja laitetaan tilalle puhdas neula. Muista hävittää myrkyllistä elohopeaa sisältävä neula oikein ongelmajätteenä. Näin meillä tehdään, eikä ole vielä sattunut yhtään kuolemantapausta elohopeasta, joten konsti toimii hyvin.
Jos se noin helppoa on niin miksi sitä ei neuvota kaikille?
Itämeren silakat ripustan pakastimeen pyrstöstään. Kun silakan elohopea on laskenut alas nappaan pään poikki. Olen tällä keinoin syönyt kalaa runsaasti ja olen vielä yli viisikymppisenä todella hyvässä kondiksessa.
Mitenkähän ne tyhmemmät kalansyöjät, etenkin rannikolta ja saaristosta, jotka ovat keskushermostoonsa kerryttäneet vuosikymmeniä elohopeaa. Ekokemillekkö ne pitäisi kuoleman jälkeen kuskata hävitettäväksi? Eihän sellaista elohopeamäärää nyt hautuumaahan saa laittaa. Johan siinä pohjavesikin pilaantuu.
tulet sotkemaan kaikki ketjut ilman asiallisia perusteita
Tätä vinkkiä jaetaan vain harvoille ja valituille, kansakunnan kermalle ja paremman tulevaisuuden geenipoolille, jotta ne yksinkertaisimmat karsiutuvat tehokkaasti pois meitä fiksuja häiritsemästä. Siksi olen laittanut tämä vinkin vain Suomi24 palstalle.
Siinä kun vähän lämmittelet ja lisäät sekaan jotakin muuta p*skaa, ja tööttäät suoraan suoneen, saattaa ihan "kotikonstein" päästä samoihin tuloksiin kuin narkitkin... DÖÖD!!
Aine joka vähentää tiomersaalin toksisuutta. Lue koko threadi:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8615692