TS:n röh röh-jutut ei asiallista

Mitäköhän Turun Sanomissa ajatellaan kun uutisoidaan kuolemanvaarallisesta taudista Röh röh röh-otsikolla?
(jo toinen kerta)

vois jo valittaa jonnekin Julkisen Sanan neuvostoon.
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

- ei julkisen sanan neuvostoon valittamisesta ole mitään hyötyä. Röh-röh todellakin kewrooo lehden hgenkisestä tasosta.

Äänestä
  • Jos olisivatkin vanhoja patuja, mutku nuoria!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikuistuisivat kirjoitti:

Mitäköhän Turun Sanomissa ajatellaan kun uutisoidaan kuolemanvaarallisesta taudista Röh röh röh-otsikolla?
(jo toinen kerta)

vois jo valittaa jonnekin Julkisen Sanan neuvostoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu