Ja nyt vuorossa bentsosiivut

Täällä niin paljon tuosta hamppusesta jutellaan, että ajattelinpa pistää vähän vaihtelua kehiin.

Eli siis otanpa tästä siivun pameja ja vaivun seesteisiin sekiksiin bentsojen voimin ja laitan letkeät musat soimaan.

Mitäs siihen sanotte hössöttäjät :)
7274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minä laitan spliffin palamaan ja letkeät musat soimaan :)

Ei siinä mitään, kukin tekeee sen tavallaan. Joku nappaa xanoreita, toinen vetää piikit suoneen, kolmas nuuhkii lumet nenään, sinä nautit pameja ja minä kannabista.
Ei minulla mitään pameja(bentsoja) vastaan ole, pamit varsinkin mielestäni ovat ihan hyvää kamaa, mutta siltikn polttelen mielummin sitä vihertävää.

Äänestä
  • Kiitos avaavasta viestistä.
    Onneksi kerrankin kannabisti puhuu totta siitä mitä on käyttänyt ja mistä pitää. Kaikki kannabisteja IRL tuntevat tietävät ettei ole kannabistia, joka ei napeista tykkäisi.. Näitä vihreän linjan miehiä nyt vaan sattuu olemaan vain netissä, todellisuudessa kaikki menee mikä tekee hyvän olon.

    Äänestä

  • Joo, kyllä! kirjoitti:

    Kiitos avaavasta viestistä.
    Onneksi kerrankin kannabisti puhuu totta siitä mitä on käyttänyt ja mistä pitää. Kaikki kannabisteja IRL tuntevat tietävät ettei ole kannabistia, joka ei napeista tykkäisi.. Näitä vihreän linjan miehiä nyt vaan sattuu olemaan vain netissä, todellisuudessa kaikki menee mikä tekee hyvän olon.

    alkoholistit saavat benzoja, lähestulkoon kaikki saavat niitä. Joten lopeta tuo säälittävä möykkä, polta jolle vitun vatipää.

    Äänestä

Senhän takia sinä vedät aineita niinkuin kannabishörhötkin. Siellä te jumitetta kotonanne haaveillen paremmasta.

Äänestä
  • Elämäni olisi jotenkin huonompi kuin sinun alkoholia käyttävän urpon elämä? Sen voin sanoa että sitä se ei todellakaan ole. Elämässäni ei ole sisältöä, mistäs tämän keksit? - ei kannata yleistää kaikkea. Voin sanoa että elämässäni on sisältöä, olen ollut saman naisen kansa kihloissa 6 vuotta, meillä on 2 lasta ja lemmikki. Eikö tämä ole mielestäsi siältöä elämääni? Käymme myös molemmat vakituisessa työssä joka päivä.

    Onko siinä mielstäsi jotain pahaa jos rankan työ päivän jälkeen pistää budit palamaan tai bentso pillerit naamaan ja rentoutuu..? Joku tekee saman alkoholin kanssa ja tänä sitten on ok?

    Itse olen käyttänyt kannabista 6- vuotta säännölisesti ja voin rehellisesti myöntää käyttäneeni myös muitakin huumeita. Mutta kannabis vain sopii itselleni parhaiten, nykyään myös joskus (harvoin) otan pameja naamaan.

    Äänestä

  • on enemmän sisältöä kuin arvaatkaan. Sitä et voi tietää.

    Enkä suinkaan "jumita" kotona, vaan kävelen ulkona ja nautin luonnon rauhasta känniörveltämisen sijaan.

    Saatanpa muutamat jouluiset hamputkin poltella ja kiikaroida tähtitaivasta. Se rauhoittaa. Kokeilisit sinäkin.

    Äänestä

Ei täällä koskaan jutella hyvällä meistä amfetamiininkäyttäjistäkään, joten vaihtelua tämänkin suhteen.

Mikäs sen mukavampaa kuin ottaa vapaailtana >100 mg dexedrineä ja maata vain omissa mietteissään. Ei tuollaisessa seesteisessä rauhassa mitään muuta jaksakaan kuin maata, musiikin kuuntelukin on liikaa tuohon ihanaan olotilaan. =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apteekista pamit kirjoitti:

Täällä niin paljon tuosta hamppusesta jutellaan, että ajattelinpa pistää vähän vaihtelua kehiin.

Eli siis otanpa tästä siivun pameja ja vaivun seesteisiin sekiksiin bentsojen voimin ja laitan letkeät musat soimaan.

Mitäs siihen sanotte hössöttäjät :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu