riittää lopuilla saittipunikeilla pähkäilemistä tässäkin. Miten keskusta on hoitanutkin asiat noin hyvin.
http://www.iltalehti.fi/talous/2009102610490783_ta.shtml
http://www.iltalehti.fi/talous/2009102610490783_ta.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vielähän sinä lannalta haiseva kepupunikki riehut tällä palstalla. Mistä näitä neukkuajan kommarikepuja oikein sikiää?
Onko Suomi maailman vaurain maa?
Kyllä 14% Ei 86%
Ääniä 15257
"Kyllä kansa tietää"
"Miten keskusta on hoitanutkin asiat noin hyvin."
Siten, että sen kannattajissa on paljon yhtä pystyviä ja taitavia tekijöitä kuin sinäkin ! Vitsi, vitsi - ho hoh hoo!
Kysymys on väärä. Oikea kysymys kuuluisi: Miten kepu ei ole vielä pystynyt tuhomaan sitä kaikkea, jonka Lipposen hallitukset saivat aikaiseksi?
Vastaan siihenkin: Kun se ei ole päässyt valvomatta tekemään omaa politiikkaansa, ensiksi niitä ohjasivat demarit ja nyt kokoomus.
keskustella keskustasta ja keskustan terävempien poikien harrastuksesta. Päästään oikein kepun ytimeen kunnolla! Hyvä maajussit ja muut tukielätit!! Kepun seuraavassa puoluekokouksessa puheenjohtaja valitaan uudella menetelmällä, tällä varmistetaan, että puheenjohtajaksi ei tule ainakaan kaupunkilainen, vaan ehta
maalainen! Säännöt on nämä:
Hauska rahapeli kesällä.
Kirjoittanut: Sonnimies 3.12.2008 klo 09.16
Nuorna miesnä pelasin tätä paljonkin. Miehiä sai osallistua peliin vaikka kuinka monta. Laitettiin sovittu rahasumma yhteiseen pottiin ja käytiin selinmakuuseen.
Se, kenen nokanpäähän ensiksi istui kärpänen sai koko potin. Sitten aloimme ihmettelemään, kun yksi pukiasentaja keräsi melkein poikkeuksetta potin. Aloin seuraamaan oliko sillä jotain vippaskonsteja mielessä ja olihan sillä.
Miekkonen kaivoi takasilmäänsä sormellaan ja pyhkäisi sillä nokanpäätään, ottiko peräti "hiertimen"? Hetihän semmoiseen nokkaan kärpänen lehahti.
Hoh, hoh hoooooo,kun tuli mukavia muistoja mieleen, tuonkin pelin myötä.
Hoh, hoh, hooooooo, tuota leipäjonojen ja sossuluukkujen kunkkua, punikki-ernestoa.
Sinähän sitä hauskaa rahapeliä pelaat. Sinulle kun se miehen takasilmä on niin kiinnostava kohde. Niin kuin tässäkin
Tehtäiskö sopu
Kirjoittanut: Sonnimies 28.9.2006 klo 22.57
tehtäiskö sopu ja höylättäsi toisia peppuun?