Linuxistit häiriköivät apua aloittelijoille palstalla!

Pentti Nelonen

Viime aikoina Linuxistit ovat levittäneet yhä enenenevässä määrin marginaali käyttö järjestelmä propagandaansa suomi24 Apua aloittelijoille -palstalla, viesteissä ja vastauksissa muun muassa on suositeltu aloittelijoita asentamaan Ubuntu!

Kaikki vähänkin järjissään olevat tietenkin huomaavat tämän suuren huijauksen ja lähettävät ylläpidolle pyynnön että Linux-käyttäjät suljettaisiin kokonaan ulos suomi24:sta. Toivottavasti meillä vielä jonain päivänä on täysin Windows-keskustelulle omistettu Internet!

6

160

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakin minä pahoillani että jotkut onnettomat menevät liiallisuuksiin propagandassa, toisaalta en ole käynyt tuolla palstalla viime aikoina lueskelemassa mitään joten en tarkkaan tiedä mistä on kysymys. Toisaalta vuosien mittaan olen kuullut että SINÄ Pentti olet siellä rienaamassa linuxia ja mylvimässä Microsoftin iskulauseita joten olisikohan syytä tarkistaa jääviyttä?

      Kaikki vähänkin järjissään olevat eivät valitettavasti huomaa sinun huijaustasi koska olet sangen taitava valehtelija, taidankin alkaa korostamaan verkkohäirikön mainettasi koska se havahduttaa aloittelijat parhaiten; Pentti Nelonen, häiriköintiä jo vuodestaa 2002 koska sitä ennen olit alaikäinen.

      "Toivottavasti meillä vielä jonain päivänä on täysin Windows-keskustelulle omistettu Internet! "

      Tervemenoa Microsoftin keskutelualueille, sieltä löydät kaipaamasi windows-internetin. Olisimme mielissämme jos tosiaan poistuisit sinne kehumaan vähäjärkistä jäykkistäsi etkä häiritsisi meitä normaaleja ihmisiä täällä. Pystytkö?

    • Paavo ja sen veli
    • Windows keskustelulle on Windows palsta täällä. Se on yksistään Windowsia varten.

      • penafani

        ...windows-palstoille kirjoittelisi vain winkkarin käyttäjät ja linux-palstoille vastaavasti linux-käyttäjät, niin maailma olisi paljon parempi paikka elää.


      • .................
        penafani kirjoitti:

        ...windows-palstoille kirjoittelisi vain winkkarin käyttäjät ja linux-palstoille vastaavasti linux-käyttäjät, niin maailma olisi paljon parempi paikka elää.

        nimittäin niin että tuo pirunlapsonen Pentti ei kirjoittelisi ollenkaan ja minnekään vaan leikkisi tuteilla ja narujunilla ja ainoat sanat jotka sen suusta pääsis olis "äittä äittä" ja "kakka kakka"
        Ainoa toivomme siis onkin että hän taantuisi jossain vaiheessa, mielummin pikimmiten, vauvan asteelle. Se tosin toisi kustannuksia yhteiskunnalle kun hänestä joutuisi joku 24/7 kokopäivähoitaja huolehtimaan mutta senkin sentään kestäisi kuin noita ikuisia aivopieruja mitä hän päästelee tänne jatkuvalla syötöllä. Pentti kuuluu Puska-Yrjö ja Steve Ballmerin kanssa varmasti maailman vihatuimpiin tyyppeihin (en edes viitsi sanoa sanaa ihmisiin koska on turhaa loukata ihmiskuntaa vertaamalla Penttiä, Steveä ja Yrjöä ihmisiin).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1435
    2. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      102
      1391
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      149
      1335
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      246
      1228
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      1076
    6. 71
      1054
    7. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

      Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
      Työttömyys
      18
      1044
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      84
      921
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      43
      756
    10. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      66
      734
    11. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      666
    12. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      42
      640
    13. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      102
      632
    14. Suolahden ostokeskus

      Kiinteistöyhtiö konkurssissa. Taisi jäädä vastikkeet maksamatta eräällä yrittäjällä.
      Äänekoski
      48
      622
    15. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      598
    16. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      34
      585
    17. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      559
    18. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      559
    19. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      558
    20. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      92
      515
    Aihe