Totuuden pitäisi tulla julki, nimenomaan oikean totuuden. Sillä 70- ja 80-luvuilla pidetyt sielunhoidolliset tapahtumat olivat suureksi siunaukseksi siioneille.
Hoitokokouskeskustelun on jatkuttava
Hynde.
17171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ne oli suureksi siunaukseksi?
Minä en ollut silloin perehtynyt uskon asioihin, elin ns.
maailmassa ja en tiedä näistä hoitokokouksista yhtikäs mitään, muuten kuin on olemassa jokin iso salainen "möykky", mistä ei oikein voi kysellä, ei puhua ja ei tietää, jos uskovaisilta kysyy. Täältä olen lukenut monenlaista, mutta lieneekö se todellista, mitä täällä puhutaan? Mikä se "möykky" oikein on? Ja sekö oli siiunauksellista?
Toivon, ettet leimaisi meitä hoitokokouksista kirjoittavia valehteliljoiksi ja ulkona uskosta oleviksi! Sekö mielestäsi on uskonsa kieltänyt, joka ei suostunut noihin vääryyksiin? Toki lähteneissä lienee monenmoista uskojaa ja uskonsa jättänyttäkin.
Ole sinnikäs, kysele ja vertaile eri ihmisten kertomuksia ja kokemuksia! On totta, että kokouksista kiellettiin kertomasta "ulkopuolisille", mutta sinähän käsittääkseni olet Ry:n sisällä, sinulle "saa" kertoa. Itse en ole koskaan luvannutkaan vaieta.
Eikö olisi puhdistavaa, jos tuo "möykky" avattaisiin? Sinä ja te muut ry:läiset voisitte paljon, jos vaan haluatte ja uskallatte. Uskomiseen liittyvissä kysymyksissä ei saa olla mitään salaista eikä pelottavaa. Sen pitäisi olla ainoastaan "rakkautta, rauhaa ja iloa Pyhässä Hngessä".
Terveisin Sirkka
sirkka hoitanut oman osuutesi, eli keskustellut loukkaantumisestasi sinua hoitaneen kanssa ???Niin voit sitten sinä neuvoa muille , miten menetellä. Näinhän asiat sitten selvenevät...oothan kokenut niin ? Ei asiat varmaan korjaannu, että niitä täällä riepotellaan..vai miten olet sirkka kokenut !??
"siunauksellisuus" ruokki vain vallan- ja rahanhimoista srk-johtoa: normiuskovaiset vaiennettiin, ajettiin itsemurhiin ja hoidettiin hulluinhuoneelle - kerrassaan ylevää historiaa puolueettomille tutkijoille! aamen
olivat siunauksellisia.
Tästä ei ole tinkiminen.
tämmöstä hoetaan ? Eihän asia ole siunaukseksi , ennenkuin se otetaan puheeksi ja sovitaan..Se voi olla jonkun kohdalla pitkä prosessi, mutta jos on halua ottaa asia puheeksi loukkaajan kanssa, niin siitä lähtee asia rullaamaan...ei toteamalla, mikkään hoidu..!!
Kun ihminen ajettiin itsemurhaan!
>> 70- ja 80-luvuilla pidetyt sielunhoidolliset tapahtumat olivat suureksi siunaukseksi siioneille.
Uhrien tuskanhuudot netissä aiheuttavat hoitomiespakkuloille nautintoa edelleen. pakkulat (=hoitomiehet) ja lyylerit (=ilmiantajat) nauttivat saamastaan huomiosta...
ja epärehellisimmät henkilöt. Niitä kun on ihmiskunnassa joka paikassa prosentuaalisesti saman verran. Hoitajien hämäyspelin ja kierouden vuoksi on vienyt parikymmentä vuotta aikaa ennenkuin nyt päästään oikeaan asiaan ja puhuttelemaan oikeita henkilöitä. Jumala on totuuden Jumala.
Asian ymmärätäminen vain on vienyt aikaa reilun yhden sukupolven verran.
tällaista ihme lapsellista jankutusta ??!!! Ketä tämä palvelee ??
sinä et aikaisemmin puhutellut ? Silloin jo olisi pitänyt sinunkin ., jos Jumalan sanan mukkaan olisit tehnyt !
Peresttä poltteleen?
minua itseäsi alempiarvoisena keskustelukumppanina ?
...jokainen tietää miten rikollinen käyttäytyy "oikeuden" edessä.
Lyyleri ym vaativat, että hoidoista kärsineet ottaisivat henkilökohtaisesti yhteyttä hoitajiinsa asioiden selvittämiseksi. Suurin osa näistä hoidetuista on nitistettyjä henkilöitä, jotka on kososlaisuuden ja muiden epäselvien perustelujen nojalla ajettu pois. Heillä ei ole mitään kanttia kohdata varmakäytöksisiä puhujia. Yhtä hyvin aseeton sotilas voisi keskustella panssarivaunun kanssa.