minut heitettiin ulos

olin menossa eilen rokotukseen niin lääkäri kysyi että onko minulla jokin sairaus niin vastasin että ms-tauti, mutta lääkäri sanoi että en kuulu riskiryhmään. miten asian laita nyt on? voinko haastaa lääkärin oikeuteen syrjimisestä?
4106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jatkat vain chillailua himassa. Ei muuta.

Äänestä

Ainahan sitä voi oikeuteen haastaa, mutta ei siitä mitään hyötyä ole.
MS-tautia sairastavat kuuluvat riskiryhmään, ja voit varmaan todistaa sairastavasi sitä.

Äänestä

Ole vain kiitolinen ettet rokotetta saanut. Tauti on on kuitenkin lievä ja ne jotka ovat nyt kuolleet ovat joko saaneet rokotteen tai olleet muuten heikossa kunnossa valmiiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


doctor kiima kirjoitti:

olin menossa eilen rokotukseen niin lääkäri kysyi että onko minulla jokin sairaus niin vastasin että ms-tauti, mutta lääkäri sanoi että en kuulu riskiryhmään. miten asian laita nyt on? voinko haastaa lääkärin oikeuteen syrjimisestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu