Eli asensin 6220 Classiciini Nokia maps 2.0 tilalle 3.01 Maps Updaterilla.
Kun avasin ohjelman, näkymässä oli koko maapallo (pienin zoomi).
Yläpalkissa lukee "Tietoja ei ole saatavilla". Menen Suomen kohdalle. Sama teksti.
No, sitten zoomaan sisäänpäin, ja kun saan näytön kokonaan Suomen rajojen sisälle, kuva katoaa.
Jäljelle jää vain janamittakaava ja muu sälä, ja muu näyttö vaihtuu perus-vaaleanvihreäksi, eikä näytä mitään. Myöskään offline-haku ei toimi, eikä puhelin löydä yhtä ainoaa paikkaa. Satelliittiyhteyden se silti saa ja matkamittari ym. toimivat täydellisesti.
Voiko ongelma johtua muistin puutteesta; muistikortti täynnä, mutta puhelimessa vielä jäljella muutaman kymmentä megaa. Avatessa Kartat-sovelluksen herjaa myös: "Muistikortti lähes täysi, käytetään puhelimen muistia".
Nokia Ovi Maps 3.01
NokiaOviMaps
1
916
Vastaukset
- NokiaOviMapsV2
Poistin vanhan Nokia Maps-sovelluksen kokonaan puhelimesta, tyhjensin muistikorttia ja asensin softan uudestaan. Nyt se toimii :O. Tällä kertaa aloitusnäyttöön tulee viesti: Ensisijaista asemaa C (kovalevy) ei löydy, käyttöön tulee asema E (muistikortti).
Joten kun yllä kirjoitin: "Muistikortti lähes täysi, käytetään puhelimen muistia", ohjelmisto ei voinut toimia, koska se ei löytänyt puhelimen muistia. Nyt pelaa. Turha enää vaivautua vastaamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897209- 353811
- 453400
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402552- 2082336
- 412332
- 1232226
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292139Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401789