Eli asensin 6220 Classiciini Nokia maps 2.0 tilalle 3.01 Maps Updaterilla.
Kun avasin ohjelman, näkymässä oli koko maapallo (pienin zoomi).
Yläpalkissa lukee "Tietoja ei ole saatavilla". Menen Suomen kohdalle. Sama teksti.
No, sitten zoomaan sisäänpäin, ja kun saan näytön kokonaan Suomen rajojen sisälle, kuva katoaa.
Jäljelle jää vain janamittakaava ja muu sälä, ja muu näyttö vaihtuu perus-vaaleanvihreäksi, eikä näytä mitään. Myöskään offline-haku ei toimi, eikä puhelin löydä yhtä ainoaa paikkaa. Satelliittiyhteyden se silti saa ja matkamittari ym. toimivat täydellisesti.
Voiko ongelma johtua muistin puutteesta; muistikortti täynnä, mutta puhelimessa vielä jäljella muutaman kymmentä megaa. Avatessa Kartat-sovelluksen herjaa myös: "Muistikortti lähes täysi, käytetään puhelimen muistia".
Nokia Ovi Maps 3.01
NokiaOviMaps
1
923
Vastaukset
- NokiaOviMapsV2
Poistin vanhan Nokia Maps-sovelluksen kokonaan puhelimesta, tyhjensin muistikorttia ja asensin softan uudestaan. Nyt se toimii :O. Tällä kertaa aloitusnäyttöön tulee viesti: Ensisijaista asemaa C (kovalevy) ei löydy, käyttöön tulee asema E (muistikortti).
Joten kun yllä kirjoitin: "Muistikortti lähes täysi, käytetään puhelimen muistia", ohjelmisto ei voinut toimia, koska se ei löytänyt puhelimen muistia. Nyt pelaa. Turha enää vaivautua vastaamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦535139Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.923989En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v153353- 392942
- 102280
- 212252
- 462237
- 392176
Sielunkumppanini ja nykyinen kaivattuni ovat hyvin samankaltaisia ihmisiä
Ja uskon että he punovat langansa yhteen pian. Sielunkumppanille voi olla kova paikka hyväksyä kuinka välittävä ja herkk341792- 641751