Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

apua!

Emättimeni limakalvoihin on ilmestynyt pieniä näppyjä, kuin finnejä. Näppyjä on uloinpien häpyhuulten sisäpuolen limakalvoissa. Onko kyseessä jotain vakavaa?
4205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kukaan ei niitä täällä voi näkemättä diagnosoida

Äänestä

ota kopio, ja lähetä lekurilles

Äänestä

Homaa itelles isoo lekaa mekkoon niin auttaa

Äänestä

herpekseltä. käy lääkärissä näyttämässä. saat todennäköisesti asikloviiri-lääkekuurin 5 pv. kannattaa. nimimerkillä kokemusta on. se lievittää oireita jos on herpes. Kun "finnit" eli rakkulat tulevat valkopäisiksi on todennäköisesti herpes ja rakkulat puhkeavat ja märkivät. se on kivulias ja epämiellyttävä vaiva...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuatarvitseva kirjoitti:

Emättimeni limakalvoihin on ilmestynyt pieniä näppyjä, kuin finnejä. Näppyjä on uloinpien häpyhuulten sisäpuolen limakalvoissa. Onko kyseessä jotain vakavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu