Nyt kaipaan todella paljon apua. Tein tyhmästi kun pari vuotta sitten lainasin ns. tutulta venäläiseltä 1000euroa rahaa kun olin köyhä opiskelia.....muutin pois paikkakunnalta ja suhteet venäläiseen ns. kaveriin lopahti, koska hän lähti rikoksien takia takaisin venäjälle! Olisinhan tietysti maksanut velkani jos olisin ollut hänen kanssaan tekemisissä.
Nyt hän otti minuun yhteyttä, että mulla on viikko aikaa maksaa se 1000e tai mulle käy huonosti!!!! En todellakaan halua olla missään vihoissa sen porukan kanssa!!! Mulla ei oo rahaa tällähetkellä maksaa!!
Miten saan 1000e kasaan viikossa???? Auttakaa ihmiset, kaikki keinot on tervetulleita!!!
Nyt hän otti minuun yhteyttä, että mulla on viikko aikaa maksaa se 1000e tai mulle käy huonosti!!!! En todellakaan halua olla missään vihoissa sen porukan kanssa!!! Mulla ei oo rahaa tällähetkellä maksaa!!
Miten saan 1000e kasaan viikossa???? Auttakaa ihmiset, kaikki keinot on tervetulleita!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinullahan on ollut pari vuotta aikaa kerätä tuhat euroa. Siihen riittää kymppi viikossa. Jos ei ole hotsittanut, minkäs sille enää tekee.
Kuka vittu lainaa "tutulta venäläiseltä" 1000 eruoa! Täytyy ollla tosi epätoivoinen. ...niin ja siitä tontusta; et ainakaan netto käteen millään rehellisellä keinolla!
KUKA SANO ETTÄ SE PITÄS TAPAHTUA REHELLISELLÄ KEINOLLA!!!!!!!!! LOPPUUU SE VITTUILU NYT, KU IHMINEN ON KUSESSA JA TÄÄLLÄ VAAN VITTUILLAAN!!!!!!!!!!!
Imoita Poliisille kiristyksestä. Sinä voit maksaa vähän kerrallaan ja pidä kuitit tarkasti tallessa, mistä olet maksanut. Kerrohan Poliisille, miksi olet joutunut lainaamaan. Toimi nopeasti, sillä sinua uhataan ja se on rikos.
Ps. Onko sinulla tositetta näyttää, että olet lainanut rahaa venäläiseltä.
Älä missään vaiheessa sotke vanhempiasi tähän juttuun, sillä itse olet velantekijä, eikä vanhempasi.
poliisin luo ja heti,
sillä jos heille tonnin annat, luuletko että se riittää ?
voivat aina pelotella, eli tosiaan poliisille ja kerro kaikki.
tietysti ennen voit kertoa myös vanhemmillesi, jos sellaisia on,
puhuminen on ainoa tapa ei kiristykseen suostuminen..