Pakettiauton renkaat?

Eli nyt on hankittu pakettiauto (Nissan Vanette Cargo), painoa 1375 kg ja kantavuutta 845 kg, yhteensä 2220 kg. Käykö tuollaiseen henkilöauton renkaat, tarkoitus on hankkia 15 tuuman alut ja 195/50-15 kumit.
2434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riippuen akselipainosta,lähinnä taka-akselilla,olettaisin olevan noin 1200kg,jos olisi silloin painoindeksi 90,eli hyvin löytyisi vahvistamattomia ,195/65/15 taisi olla 91,renkaastahan sen näkee

80 450kg
85 515kg
88 560kg
89 580kg
90 600kg
91 615kg
92 630kg
93 650kg
94 670kg
95 690kg
100 800kg

Äänestä

Katohan rekisteriotteesta mitä sinne on painettu renkaista. Jos rengaskoossa esiintyy kirjain C niin tarviit ostaa hiukka kalliimmat buutsit autollesi. Jos siellä lukee vaan esim. 185/65-15 tai vastaavaa niin käypi henkilöauton renkulat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tommy kirjoitti:

Eli nyt on hankittu pakettiauto (Nissan Vanette Cargo), painoa 1375 kg ja kantavuutta 845 kg, yhteensä 2220 kg. Käykö tuollaiseen henkilöauton renkaat, tarkoitus on hankkia 15 tuuman alut ja 195/50-15 kumit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu