Mulla todettiin keskeytyny keskenmeno 23.10, rv piti olla 11 5, mut löydökset vastas viikkoi 6-7. Lääkkeellinen tyhennys tehtiin 26.10. Samana iltana alkoi todella runsas vuoto ja tuli isoja hyytymiä. JA sen yheden isoimman klöntin jälkeen kivut hellittivät ja vuoto alkoi vähenemään. Vuotoa kesti yhteensä 6 päivää ja viimeinen niistä oli ihan pientä tiputtelua. Lääkäri sanoi että heti voi yrittää uutta raskautta, puuhailtiin miehen kanssa ensimmäisen kerra 5.11 ja sen jälkeen aina sillon tällöin. Tänän tein sitten kotiraskaustestin ajatuksella että haluan testata yhden negan, ennen kuin plussaan mahdollista uutta raskautta, ettei sit tarvii miettiä että onko nyt kyseessä uusi raskaus vai eikö kohtu olekkaan tyhjentynyt kunnolla. Noh testi näytti haaleata haamu viivaa, sellaista tosi hailakan punaista. Eli nyt sit oon just siinä tilanteessa mitä pelkäsin... Voisiko tuo haalea haamu näyttää jo että olisin uudestaan raskaana? Vai tarkottaako se nyt ettei kohtu olekkaan tyhjentynyt kunnolla? Km vuoto oli kyllä todella runsasta sen ensimmäisen päivän, ihan ku olis hanasta vaan valuttanut.
auttakaa
2
313
Vastaukset
- saman kokenut
varmuudella ei voi sanoa,mutta koska km:sta on noin vähän aikaa,saattaa näyttää sen takia positiivista tulosta.
Kannattaa varmistaa asia verikokeesta.Keho erittää suhteellisen pitkään raskaushormonia! Tsemppiä :) - Lentää
Olisin voinut tuon itsekin kirjoittaa, hieman eri päivämäärät. Tuli haalea plussa ja kävin ultrassa. Ei näkynyt mitään ja vajaan kahdenviikon kuluttua alkoivat kuukautiset. Terveydenhoitaja sanoi, että yleneen raskausoireet häipyvät neljässä viikossa, mutta poikkeuksia on. Täällä ei ainakaan verikoetta halunneet ottaa, vaan suoraan ultraan. Lääkäri on tietoinen tilanteessa ja kuulosti hieman huolestuneelta. Sen verran halusi, että alkuvuodestta papa -kokeeseen ja jatkotutkimuksiin, ellei raskautta tällä välin tule. Eli mahdollisuus nopeaan keskenmenoon oli kai nytkin. Mulla siis km 27.10.
Lääkäri jo alunperinkin sanoi, että jos paraneminen on normaalia, yleensä kuukautiset tulevat 6-8 viikon kuluttua. Siis yleensä, poikkeuksiakin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2911171- 528795
- 1375425
- 1443724
- 693618
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353584- 403308
- 572628
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak632294- 301867