Kuolema korjaa satoa !
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009111710610557_si.shtml
Nyt kun ei enää tiedä onko kuolevia piikitetty vai ei niin voi vain arvailla että oliko piikki otettu..hmm
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009111710610557_si.shtml
Nyt kun ei enää tiedä onko kuolevia piikitetty vai ei niin voi vain arvailla että oliko piikki otettu..hmm
Vastaukset 33
Vanhimmat
Olisipa tosiaan mielenkiintoista tietää onko hoitoa tarvitsevat piikitetty. Melkoisen sekava tilanne kaikenkaikkiaan taitaa olla ja melkoinen soppa keitetty jos rokote aiheuttaa nuo pahimmat sairastumiset, jopa kuolemat.
Vain heikkokuntoisemmillehan se piikki ensimmäiseksi lykättiinkin, vaikkei sitäkään enää kerrota.
Onko pitkällä aika välillä tarkoitus korvata alkuperäisväestö kommunistiselle maailmanhallinolle uskollisemmilla maahanmuuttajilla sekä eurooppalaisissa että amerikkalaisissa maissa?
Suomessa on ulkomaalaiset samalla viivalla rokotusten suhteen. Ne saa piikin siinä kuin suomalaisetkin.
Siihen suuntaan...
Antti Heikkilän mielestä H1N1 on edelleenkin erittäin lievä tauti. (Kirjoitettu 16.11.2009)
Miksi ihmiset silti hakeutuvat tieten tahtoen tehohoitoon?
En ymmärrä!
niin kyllä sinäkin hakeutuisit. Ei hengityskoneeseen huvin vuoksi panna. Silloin pannaan, kun ei pysty enää itse hengittämään.
sikapotilaat vie koneet. Pitäisi tuohon konejärjestykseen saada semmoinen ehto, että jos on ollut tilaisuus saada rokote ja on kieltäytynyt siitä ja sitten on saanut sikataudin ja vaatii hengityskoneeseen niin ei saisi, koska itse on aiheuttanut tilansa tietoisella riskillä.
Toisessa vielä pirummat.
Sama myös piikinottajilla. Niitähän ne suurin osa on.
hengityskonetarvetta, mutta itse taudista voi tulla.
kuten tähänkin saakka?
oikee tietoa missä mennään .
edesvastuun uhalla! Yksityiskohdat voivat paljastaa henkilön.
ei Suomessa voi vetää edesvastuusen. Näytä se lainkohta, minkä mukaan en saa puhua perheeni asioista.
Salaliittohölynpölyä taas kerran. Onko kiva levitellä noita keksittyjä idioottimaisuuksia. Saatko siitä jotain viboja?
Suomessa on vielä sananvapaus. Jos ei ole mitään kuulunut niin ei ole mitään myöskään tapahtunut. Niin yksinkertaista se.
Mikä on syy että kuolemista kyllä kerrotaan, mutta ei sitä onko piikki otettu vai ei, eikö tämä ole ihan selvää salailua !, toki nousisi melkoinen haloo jos otsikoissa näkyisi kokoajan että piikki otettu ja kuoli hengityskoneeseen!
Meteli nousisi, koska ihmiset ovat tyhmyyksissään medialukutaidottomia.
Mieti hetki seuraavaa:
Rokotesuoja on n. 80 % ja sekin vasta n. 2-3 viikkoa rokotuksesta. 1 000 000 rokotetusta 200 000 voi saada taudin rokotteesta huolimatta. Miljoonan ihmisen populaatiosta kuolee päivittäin n. 30 ihmistä. Silloin niistä 200 000:sta rokotetusta, joilla rokote ei ole toiminut kuolee tilastojen mukaan 5 - 6 ihmistä joka päivä on sitten rokotetty tai ei.
Piikitettyjä kuolee aivan varmasti. Kokonaan toinen asia on, onko rokotteella mitään vaikutusta kuolemiin. Mutta jos lehti kirjoittaa, että äskettäin rokotettu kuoli, löytyy suuri joukko niin tyhmiä ihmisiä, että he automaattisesti uskovat kuoleman johtuneen rokotuksesta. Siksi niistä ei kai kirjoitella. Paniikin lietsominen medialukutaidottomissa on typerää.
Jokatapauksessa kun jätetään tahallisesti mainitsemasta piikistä ruokitaan samalla myös ihmisten keskuuteen epäilyä että salataan jotain ja että onkohan se piikki sittenkään kovin terveellinen juttu, vielä kaikenlisäksi kun vuoden 1976 yhdysvaltojen fiasko on vielä tuoreessa muistissa.
Kumpi sitten parempi, olla salaamata ja kertoa tilanteesta avoimesti vai salata tieto ja ruokkia ihmisten mielikuvitusta.
Olin vuonna 1976 kaksikymppinen enkä muista mitään fiaskoa Yhdysvalloissa.
Jos omaiset haluaa kertoa niin sitä ei mikään Suomessa estä. Sen sijaan jos riskitekijänä on ollut esim. sairalloinen ylipaino ja astma ja Suomessa melkein syyllistetään ylipainosta niin totta kai omaiset ei halua kertoa mitään. Varsinkin kun ovat todennäkösesti vielä järkyttyneitä läheisensä kuolemasta.
ole tullut heille mieleen että joku vois jotenkin uhata tai laen voimalla löpsöt suut tukkia .
sitten ne vasta yltyvät. .. tietävät sinunkin asiat .
että tuota sikainfluenssaa olisi liikkeellä. En vaan täällääään päin kenenkään tiedä sairastavan, vaikka Turusta on vaan 40 km.
Sairaanhoitajia on vähän, ja nehän nimenomaan otti sikapiikin ja ovat nyt sairaslomalla, oliko se noin viikko sitten kun siitä joku lehti kirjoitti, siitä tämä kaaos, rokotuksesta sairastuu.
Ai MITÄH? Kuoleeko potilaita? Eikä? Oikeesti vai?
Pitääkö kaikkien tunkea sinne ruuhka-Suomeen asumaan. Muualla Suomessa on paljon turvallisempaa sairastaa!
terv. maalla asuva
tautihan alkoi pohjoisen tuppukylistä, ei ruuhkasuomesta.
löytyy vielä asiallista uutisointia.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/11/998435
Sikanuha on ollut maapallolla jo monta kuukautta, mutta vasta nyt alkoi Suomessa kuolla? HMmm..
hmmm..
hhhhhhhmmmmmmmmmm..
on se jännä että juuri siellä missä rokotettiin, alkoi ihmistä kaatua kuin heinää.
Itse en tunne kuin yhden sairastuneen ja hän on se ainoa joka otti rokotteen....
Joo mutta nämähän on kaikki tietty vain sattumia! Jotka tapahtuu uudelleen, uudelleen, uudelleen ja uudelleen....
iltalehdellä MYYVÄ mainos!!
...ja piikinottaja sairaalaan....
Olen 55 vuotias ja piikitetty pienestä pitäen. Olen saanut kai kaikki rokotteet, mitä ikäiselleni ihmiselle on ollut tarjolla. Tetanusrokotteelle vielä tehosteita. Eipä ole tarvinnut sairaalassa hypätä. Vähän on paineet koholla, mutta tonnarikerhoon liityin tänäkin kesänä kajakkimelonnassa ja suksilla pitää sitten päästä vähän enemmin. Rospuuttokaudella 600 - 700 km sauvakävelyä ja kerran pari viikossa punttisalia. Että eipä tässä ihan raihnaita olla, vaikka kaikki myrkyt olen nahkaani upottanut. Amalgaamiakin oli ennen suussa. Ja viinaakin olen rietas juonut.
Ettet vaan nyt olisi erehtynyt. Jospa ne ovatkin ne rokottamattomat, jotka jälkitautiensa vaivaamina ovat jo viiskymppisinä melkein henkitoreissaan.
tarkoita että rokotukset yleensä on huono asia. Mutta moni nyt piikin ottaneista vain on saanut pahojakin reaktioita ja osa joutunut sairaalaan. Olen minäkin silti kaikki piikit tähän asti vielä ottanut mitä on tarjottu. Tätä viimeistä en silti ota, koska tähän koko hässäkkään liittyy liikaa kysymyksiä ilman järkeviä vastauksia.