Minkä ikäisenä kissan voi leikkauttaa jos se on kolli ja miten tyttö kissan sitten voi?
kissa?
5
441
Vastaukset
- tyhmä?
Ja voiko kolli jos se on 5 kuukauden ikäinen niin panna tyttökissaa paksuksi?
- K.A.T.T.I
5kk ikäinen kolli voi laittaa tytön tiineeksi (olen nähnyt tämän käytännössä). Suosittelen leikkauttamaan sekä tytön että kollin. Näin vältyt kollin merkkaukselta ja mau´unnalta, ja tyttösi ei voi tulla tiineeksi. Itse leikautin tytön muistaakseni 9kk, kollit olen leikkauttanut aina 6kk iässä.
- tyhmä?
K.A.T.T.I kirjoitti:
5kk ikäinen kolli voi laittaa tytön tiineeksi (olen nähnyt tämän käytännössä). Suosittelen leikkauttamaan sekä tytön että kollin. Näin vältyt kollin merkkaukselta ja mau´unnalta, ja tyttösi ei voi tulla tiineeksi. Itse leikautin tytön muistaakseni 9kk, kollit olen leikkauttanut aina 6kk iässä.
kiitos!
- 6kk-1 vuosi
tyhmä? kirjoitti:
kiitos!
lue tost.
- minniL
Hei,
On jotkut eläinsivut,joissa on lahjoitettavia kissoja ilmoituksia ympäri Suomea.
Muistaako joku kyseisen netti osoitteen?
Kaipaamme musta valkoista tyttö kissan pentua,asumme Porvoossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693225
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541849Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471799Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591674- 771584
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411500Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811369The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581122
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251105