Tallini.com

mitämitämitä

Tuosta kyseisestä sivustosta olisi kysyttävää..

Minkälainen sivu on ? Onko norm. jäsenyys ilmainen, ettei tarvitse maksaa mitään mistään ?
Jäsenyys, minkälainen on jäsenyys tuolla sivulla, että saa tehtyä oman tallin jota hoitaa ja sinne hevosia.
Rekisteröityminen. Siinä kysyttiin postinumeroa, miksi ? Osoitetta, tai puhelinnumeroa ei ilmeisesti, en muista. Ja voiko poistaa itse oman tunnuksen sivulla?

Voisitte kertoa myös minkälainen on tuo sivu ja tietoa siitä jäsenyydestä olisi hyvä juttu ! Sivulla itse ei lukenut mitään jäsenyydestä, ei lukenut juuri noita asioita, jotka jäivät minulle epäselväksi.

Kiitos ja apua mahdollisimman pian!

1

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TiD33

      Normaali jäsenyys on täysin ilmainen, mutta niin sanottuna kultajäsenenä (maksullinen) saa enemmän toimintoja käyttöönsä. Postinumerosta Tallini.fi katsoo, missä kaupungissa, eikä se näy muille käyttäjille. Osoitetta eikä puhelinnumeroa Tallini.fi:n ylläpito ei milloinkaan eikä missään nimessä kysy, mutta koska paikka on avoin kaikenlaisille ihmisille niin mukaan mahtuu myös niitä kierompiakin, jotka saattavat yrittää saada käsiinsä ihmisten henkiläkohtaisia tietoja.

      Perusjäsenenä voit muokata tallisi esittelyä, luoda/ostaa hevosia, koiria, kaneja sekä kissoja, lisätä valokuvagalleriaan omaottamia kuviasi muiden kommentoitavaksi ja paljon muuta (en jaksa ihan kaikkea kirjoittaa ;P). Kultajäsenyys (lyhennettynä KJ) avaa enemmän mahdollisuuksia mm. kilpailla näyttelyissä/estekisoissa ja keskustella chatissa.

      Tallini.fi käyttää rahayksikköä TR (=talliraha), joka on täysin virtuaalista, mutta jota voi kuitenkin tilata puhelimitse halutessaan. TR:aa voi ansaita monin keinoin (ja täysin ilmaiseksi), joten peruspelaaminen ei maksa mitään, mutta on jonkin verran vajaampaa kuin KJ:nä.

      Toivottavasti tämä valaisi edes hiukan :) Minut löytää muuten Tallinista nimellä Marmoripalatsi ja Portugal (käyn enemmän Portugalissa). Minulta voi tulla kuka vain aivan vapaasti kysymään neuvoa ja ehkä voin jopa sponsoroida uusia pelaajia designeillä, eläimillä tai tallirahoilla ;P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      238
      6822
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5141
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      175
      4892
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      67
      3336
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2946
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2399
    7. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2243
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      78
      2082
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      139
      1960
    10. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1784
    Aihe